Prerejestracja domen europejskich w nazwa.pl rozpoczęta

NetArt, dostawca usług hostingowych i właściciel serwisu nazwa.pl, rozpoczął prerejestrację domen europejskich. Jest to możliwe dzięki podpisanej umowie akredytacyjnej z EURid – The European Registry of Internet Domain names. NetArt jest liderem na rynku rejestracji domen internetowych, w którym posiada ponad 20% udział.

Prerejestracja polega na możliwości składania zamówień na rejestrację wybranych nazw domen europejskich. Data rozpoczęcia właściwej rejestracji została wyznaczona przez EURid – instytucje zarządzającą domenami .eu – na 7 kwietnia 2006 roku. Wcześniejsze złożenie zamówienia, czyli prerejestracja, znacznie zwiększa szanse na posiadanie konkretnej domeny europejskiej.

Warto pamiętać, że 7 kwietnia, gdy EURid da zielone światło rejestratorom, wszyscy masowo zaczną rejestrować nazwy domen swoich klientów. Zadziała zasada kto pierwszy, ten lepszy. Prerejestracja nie daje gwarancji, że staniemy się właścicielem konkretnej nazwy, ale znacznie zwiększa na to nasze szanse. – komentuje Wolfgang Laskowski, Dyrektor ds. Marketingu i PR w firmie NetArt.

Posiadanie domeny z rozszerzeniem .eu daje większą szansę rozwoju zarówno indywidualnym jednostkom, instytucjom, jak również małym i średnim przedsiębiorstwom. Domena europejska podnosi rangę i zwiększa szanse dotarcia do większej liczby użytkowników. Jest szczególnie istotna dla firm, które prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność w krajach Unii Europejskiej.

Zgodnie z wytycznymi EURid, rozpoczęcie rejestracji będzie składać się z trzech faz. Pierwsze dwie dotyczą stowarzyszeń i właścicieli znaków towarowych. Trzecia faza, która obejmie wszystkich chętnych, rozpocznie się po zakończeniu dwóch wcześniejszych, dokładnie 7 kwietnia 2006 roku.

http://www.nazwa.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry