PrivateJet.com najdroższą domeną w historii?

Opublikowano: 23 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Spółka Nations Luxury Transportation poinformowała, że finalizuje przejęcie domeny PrivateJet.com za… 30,18 mln dolarów! Jeśli informacja jest prawdziwa to będzie to najdroższa sprzedaż domeny w historii.

PrivateJet.com znajdowała się w rękach grupy Don’t Look Media. Do tej pory była zaparkowana w Screenshots.com. Szef Don’t Look Media, Louis David, powiedział, że po „uzyskaniu siedmio- i ośmiocyfrowych ofert sprzedaży PrivateJet.com” postanowił wybrać propozycję Nations Luxury Transportation. Cena: 30,18 mln dolarów w gotówce i akcjach. Ponad dwa razy więcej niż cena sprzedaży Sex.com!

PrivateJet.com najdroższą domeną w historii? 1

Umowa sprzedaży zatwierdzona została przez zarządy obu spółek. W kwietniu w ramach domeny rozpocząć ma funkcjonowanie serwis internetowy skierowany do zainteresowanych kupnem samolotów, w tym prywatnych odrzutowców. PrivateJet.com ma do końca roku przyciągać 250 tys. użytkowników miesięcznie z 52 krajów, przekonuje nabywca domeny.

Informacja budzi jednak spore kontrowersje. W 2009 roku na Sedo sprzedano domenę Jets.com za 375 tys. dolarów, a w kwietniu 2010 r. właściciela zmieniła nazwa Flying.com za 1,1 mln dolarów. 30 mln za PrivateJet.com wydaje się kwotą wręcz nierealną. Na domenowych forach pojawiają się liczne komentarze nazywające informację wyssaną z palca.

Jeśli pojawią się nowe fakty w tej sprawie, damy znać.

aznews.plPrivateJet.com najdroższą domeną w historii?

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.