Process4E będzie doradzać PARP

Opublikowano: 8 lipca 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Process4E, jako jedna z pierwszych firm konsultingowych w Polsce uzyskała akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie doradztwa małym i średnim przedsiębiorstwom, które chcą uzyskać środki finansowe z funduszu PHARE. Program Rozwoju Przedsiębiorstw istniał dotychczas w 4 województwach, obecnie dzięki wsparciu certyfikowanych firm konsultingowych, jest dostępny w całym kraju.

„Decyzja Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest dla nas dużym wyróżnieniem i wyrazem zaufania. Zdajemy sobie sprawę, że środki pomocowe z Unii Europejskiej są bardzo ważnym źródłem finansowania projektów dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Korzystając z naszego doświadczenia jesteśmy gotowi wesprzeć firmy w wykorzystaniu środków otrzymanych ze wspólnoty” – powiedział Uli Kottman, prezes Process4E.

PARP odpowiedzialna jest za alokację środków przyznanych Polsce przez Unię Europejską oraz obsługuje środki z funduszu PHARE. Program przeznaczony jest dla małych i średnich firm, które zatrudniają mniej niż 250 osób oraz mają obroty mniejsze niż 40 mln EURO według ostatniego sprawozdania finansowego lub ich aktywa nie są większe niż 27 mln EURO. Dzięki akcji małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać dotację w kwocie od 500 EURO do 5.000 EURO. Dotacja nie może przekroczyć jednak 60% kosztów netto projektu.

Decyzje o tym, które podmioty uzyskają akredytację na świadczenie usług są podejmowane raz na 2 miesiące. Lista firm doradczych jest systematycznie rozszerzana.

http://www.process4e.com

Sylwester KozakProcess4E będzie doradzać PARP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.