Producent BlackBerry podzieli firmę?

Producent urządzeń BlackBerry, firma Research In Motion, rozważa możliwość podziału swojej działalności na dwie spółki. Jedną z nich mogłyby kupić takie firmy jak Amazon czy Facebook.

Producent BlackBerry podzieli firmę? 1Już w ciągu kilku kolejnych miesięcy na światowy rynek elektroniczny mają trafić pierwsze urządzenia z BlackBerry 10, których producentem jest przeżywająca kryzys firma Research In Motion. W tym czasie właściciele spółki mają zdecydować, czy firma nadal będzie funkcjonowała na rynku jako jeden podmiot, czy też zostanie podzielona na dwie części. Rozważa się możliwość ewentualnej sprzedaży jednej z nich, informuje Reuters.

Jedna ze spółek powstała z podzielonej firmy RIM, miałaby zająć się tworzeniem oprogramowania i rozwiązań sieciowych, a druga produkcją sprzętu. Więcej niż prawdopodobne jest to, że na sprzedaż wystawiona zostałaby druga część firmy, jako że może ona w najbliższym czasie przynosić straty.

W gronie potencjalnych zainteresowanych kupców oddziału RIM zajmującego się produkcją telefonów i innych urządzeń, znalazły się spółki takie jak Amazon czy Facebook.

Inny scenariusz przyszłych zdarzeń wskazuje na to, że firma mogłaby przetrwać niepodzielona, ale musiałaby odsprzedać sporą część swoich oddziałów większemu przedsiębiorstwu, najlepiej związanemu z branżą mobilną lub nowoczesnymi technologiami. W takim przypadku zainteresowana zakupem udziałów w RIM byłaby firma Microsoft.

To, które z podanych rozwiązań znajdzie pokrycie w rzeczywistości, dowiemy się już wkrótce. Na razie wiadomo, że firma Research In Motion nawiązała w ostatnim czasie współpracę z bankami RBC Capital i JP Morgan. Mają one pomóc jej w przygotowaniu planów na najbliższą przyszłość.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry