Program edukacyjny Microsoft dla szkół w całej Polsce

Opublikowano: 23 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Już dziś wszystkie polskie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie mogą zgłaszać się do udziału w programie „Partnerstwo dla przyszłości”. Program ma za zadanie upowszechnienie korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych w polskich szkołach. Inicjatywa firmy Microsoft zyskała pozytywną opinię Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej. Inauguracja programu odbyła się 22 stycznia br. podczas targów Komputer Expo w ramach „Dnia Edukacji i Szkoły” wspieranego przez firmę Microsoft. Program „Partnerstwo dla przyszłości” zainicjowano w Polsce w październiku 2003 roku podczas spotkania Billa Gatesa, Prezesa Rady Nadzorczej Microsoft Corporation z Prezesem Rady Ministrów Leszkiem Millerem.

„Propozycja firmy Microsoft jest bardzo cenną inicjatywą, która będzie miała wpływ na poprawę stanu zinformatyzowania polskiej edukacji” – głosi stanowisko Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej

„Wierzę, że młodzi ludzie w Polsce posiadają odpowiedni potencjał by świadomie odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii. Czasami brakuje im tylko odpowiednich narzędzi by móc ten potencjał w pełni rozwinąć. Partnerstwo dla Przyszłości ma za zadanie dostarczyć właśnie te narzędzia” – mówi Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Program, dzięki któremu do wszystkich komputerów przekazywanych szkołom w formie darowizn dołączane będzie bezpłatne licencjonowane oprogramowanie Microsoft Windows 98 SE lub Microsoft Windows 2000 Professional. Program Nowy Początek pomaga rozwiązać problemy szkół, które otrzymują darowizny w postaci komputerów bez dokumentów potwierdzających posiadanie licencji na użytkowanie systemu operacyjnego.

Szkoły przystępujące do programu powinny posiadać komputery, które spełniają następujące wymagania:
ˇ Komputery osobiste powinny pochodzić z darowizny.
ˇ Komputery osobiste muszą być wcześniej używane.
ˇ Komputery osobiste, według najlepszej wiedzy szkoły, powinny mieć wcześniej zainstalowaną legalną wersję systemu operacyjnego Microsoft Windows.
ˇ Tylko komputery osobiste z procesorami Pentium II (i jego odpowiednikami) lub starszymi mogą być objęte programem.

http://www.microsoft.com/poland/partnerstwodlaprzyszlosci

Sylwester KozakProgram edukacyjny Microsoft dla szkół w całej Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.