Program w Full HD dostępny w iTVP

Telewizja Polska udostępniła w Internecie program z obrazem w standardzie Full High-Definition. Od 9 marca na stronie oficerowie.itvp.pl widzowie mogą oglądać pierwszy odcinek serialu „Oficerowie” w Full HD.

Udostępnienie w iTVP odcinka serialu w Full HD  to okazja dla widzów by nieodpłatnie obejrzeć program z najwyższą jakością wysokiej rozdzielczości obrazu.

– HD będzie w niedalekiej przyszłości standardem obowiązującym w nowoczesnych telewizjach. Już teraz iTVP prezentuje widzom jeden z odcinków znakomitej produkcji TVP w niezwykłej jakości. Cieszę się, iż w dziedzinie innowacji pozostajemy liderem rynku telewizyjnego w Polsce – mówi Marcin Bochenek, członek zarządu TVP odpowiedzialny za technologię i rozwój.

Obraz w HD to przede wszystkim niezwykle intensywne kolory i widoczne – często bardzo drobne – szczegóły na wszystkich planach. „Stinger” (taki tytuł nosi pierwszy odcinek „Oficerów”) zawiera sceny – m.in. scenę odpalenia i wybuchu pocisku – które w HD wyglądają niezwykle realnie i efektownie co sprawia, że widz ma wrażenie, jakby oglądał je w kinie.

– Cieszę się, że jako nadawca publiczny możemy tak szeroko zaprezentować widzom możliwości jakie daje połączenie nowoczesnych technologii internetowych i telewizyjnych – mówi Leszek Bogdanowicz dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Do obejrzenia audycji w rozdzielczości HD wystarczy komputer wyposażony w procesor klasy Pentium 4 i karta graficzna pozwalająca na płynne odtwarzanie strumieni wideo w rozdzielczości co najmniej 1024 na 768 punktów. Takie wymagania spełnia obecnie większość sprzętu komputerowego dostępnego na rynku.

Odcinek można pobrać do obejrzenia na własny komputer ze strony oficerowie.itvp.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry