Programy informacyjne TVP na żywo w Internecie

W telewizji interaktywnej iTVP widzowie mogą oglądać na żywo wszystkie programy informacyjne Telewizji Polskiej. „Wiadomości”, „Panorama” i „Teleexpress” dostępne są na iTVP równolegle z ich emisją antenową a od 18 marca także jako Video on Demand (VoD) czyli na żądanie.
Na itvp.pl codziennie można oglądać także wszystkie wydania „Kuriera”. Programy informacyjne TVP są dostępne na itvp.pl w kanale tematycznym Informacje i Publicystyka.

– Od połowy lutego udostępniliśmy nasze programy informacyjne w Internecie równolegle z ich emisją antenową. Od dziś „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” można w iTVP oglądać także jako VoD czyli na żądanie. Dzięki temu nasi widzowie mają dostęp do programów informacyjnych telewizji publicznej w wybranym przez siebie czasie. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom m.in. osób, które w czasie ich emisji pracują lub Polaków przebywających za granicą, którzy nie mają dostępu do TV Polonia – mówi Marcin Bochenek, członek zarządu TVP ds. technologii i rozwoju.

Codziennie na itvp.pl emitowanych jest ok. 20 programów informacyjnych TVP. Najczęściej nadawany jest „Kurier”, który ma ok. 12 wydań dziennie. W iTVP dostępne są też wszystkie wydania „Wiadomości” (4), „Panoramy” (3) i „Teleexpress”. Pierwszym programem informacyjnym dnia dostępnym na żywo w iTVP są „Wiadomości” o godz. 8.00, a ostatnim – „Kurier” o godz. 22.30.

Od połowy kwietnia wszystkie programy informacyjne TVP będą dostępne w iTVP z opcją tzw. TimeShiftingu. Dzięki temu widz będzie mógł zatrzymać emitowaną na żywo audycję i wznowić jej oglądanie – już jako VoD – jeszcze w trakcie jej trwania.

Telewizja interaktywna iTVP oprócz udostępniania programów na żywo i na żądanie daje widzom możliwość oceniania i komentowania materiałów oraz decydowania o tym, które treści są najlepsze i najciekawsze. Dzięki funkcji tzw. tagów, czyli słów kluczowych, każdy widz może opisać materiały wideo, co pozwala innym widzom łatwiej znaleźć interesujące ich treści. W przyszłości iTVP będzie także publikować materiały zdjęciowe i wideo przesyłane przez widzów. iTVP planuje także wprowadzenie tzw. szpiega, który umożliwi śledzenie tego co robią w serwisie inni użytkownicy oraz m.in. sprawdzenie, który materiał w danym momencie cieszy się największą popularnością. Widzowie będą mogli także układać własne ramówki na podstawie tego co ich najbardziej interesuje.

www.itvp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry