Przewodnicy górscy rekomendują Locatelo.com

Sezon turystyki górskiej w pełni, przed nami radość jazdy na nartach i wypoczynku w górach. Jakie znamy sposoby, aby podczas naszego aktywnego wypoczynku czuć się bezpiecznie? Nawet gdy zapamiętamy numer odpowiedniej służby ratowniczej, problemem może być określenie pozycji gdzie się znajdujemy. Statystyki GOPRu informują, że 4404 osoby potrzebowały profesjonalnej pomocy w czasie wypoczynku w górach w ubiegłym roku. Najwięcej interwencji przeprowadzono w związku z wypadkami na stokach narciarskich i zaginięciami osób w terenie górskim.

Na szczęście nowe rozwiązania wkraczają z pomocą również w te elementy naszego życia, gdzie głównie liczy się radość zabawy, poznawania i zdobywania nowych wrażeń. Uprawiając sporty górskie oraz turystykę górską warto pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych. Nowym sposobem, który może pomóc w precyzyjnej lokalizacji osób potrzebujących pomocy jest serwis Locatelo.com. Każdy z nas przed wyprawą może pobrać aplikację na telefon komórkowy, zakupić lub wypożyczyć lokalizator, a w razie kłopotów ratownicy będą w stanie szybko i bezpośrednio dotrzeć do niego z pomocą.

Lokalizator i jego możliwości, testował znany międzynarodowy przewodnik górski UIMLA Sebastian Fijak. Locatelo.com to kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa w czasie wędrówek bezdrożami. O ile nie można go traktować jako cudownego amuletu chroniącego przed każdą przeciwnością losu i nie zastąpi zdrowego rozsądku, tak  to połączenie technologii GPS i telefonu GSM zwiększa szansę na szczęśliwe wyjście z górskiej opresji. Zaletą lokalizatora jest absolutna prostota z zachowaniem podstawowych funkcji, jak przekazywanie swojej pozycji na stronę www oraz do wyznaczonych osób i służb. Dzięki temu praktycznie zaraz po naciśnięciu jednego przycisku na lokalizatorze nasza pozycja będzie znana, co pozwoli służbom ratowniczym szybciej dotrzeć z pomocą. O przydatności tego systemu świadczy również to, iż wystarczy komórka z modułem GPS i zainstalowaną aplikacją Locatelo, by uzyskać podobną  funkcjonalność jak samodzielny lokalizator. – mówi Sebastian Fijak.

W związku z ogromną popularnością lokalizatorów wśród osób aktywnych powstała specjalnie im dedykowana część serwisu www.aktywnie.locatelo.com. Wśród użytkowników są osoby uprawiające kitesurfing, paralotniarstwo, jazdę konną, wycieczki rowerowe, sporty zimowe czyli wszelkie aktywności związane z dużymi emocjami, ale i zagrożeniami. Serwis oferuje możliwość zakupu dedykowanych urządzeń do lokalizacji lub pobrania aplikacji na telefon dzięki czemu zamieniamy naszą telefon komórkowy w lokalizator. Na stronach serwisu znajdziemy również adresy wypożyczalni lokalizatorów, ciekawe szlaki, opinie użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top