Przyjaznynet.pl dla konsumentów

Przyjaznynet.pl to nazwa nowego portalu, który powstał przy współpracy Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz firmy F-Secure. Portal skierowany jest do osób korzystających z Internetu i poszukujących informacji o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Celem wspólnego przedsięwzięcia jest przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz zapoznanie dzieci i rodziców z podstawowymi informacjami o rozsądnym zachowaniu online.

Portal to baza wiedzy i dobrych praktyk przedstawionych w przystępny sposób. Pod adresem www.przyajznynet.pl można znaleźć szereg potrzebnych informacji zebranych w jednym miejscu. Na stronie główniej znalazły się materiały przeznaczone dla dzieci, aby nie musiały one ich szukać klikając w różne miejsca. Najmłodsi znajdą na portalu kreskówki oraz grę, które w przyjazny i zabawny sposób przybliżają im tematy związane z zagrożeniami oraz ochroną komputera. W zakładce „Warto wiedzieć” znaleźć można przydatne informacje dotyczące ochrony rodzicielskiej, bezpieczeństwa w sieci, jak również wyjaśnienie definicji słów: phishing, firewall, spam itp. Kolejne zakładki to m.in. rozszerzenie informacji o ochronie rodzicielskiej, opis przyznawanych operatorom telekomunikacyjnym certyfikatów UKE, dział zawierający aktualności Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu oraz zakładka „Pytania”, w której każdy może zadać pytanie dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uważamy, że Internetu nie należy się bać.  Niemniej świat wirtualny nie różni się aż tak bardzo od realnego, dlatego w sieci można natknąć się na osoby chcące wyłudzić bądź ukraść ważne i poufne informacje, pieniądze czy wykorzystać naiwność dzieci. Z tego powodu firma F-Secure chętnie wspiera działania edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa – powiedział Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure

Na stronie można również znaleźć numery telefonów oraz adresy stron internetowych fundacji i organizacji zajmujących się ochroną dzieci w Internecie.

Przyjaznynet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top