Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować

W tym tygodniu prezentujemy pięć aplikacji, które mogą przypaść do gustu użytkownikom rozćwierkanego portalu. 

Twitter, bo o nim dzisiaj będzie mowa, nie jest u nas tak popularny, jak Facebook (odpowiednio 1,5 mln i 13 mln użytkowników), jednak dla osób, które lubią sobie „poćwierkać” prezentujemy krótką listę wyspecjalizowanych do tego aplikacji.

TweetDeck

Bezpłatna aplikacja dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Tweety posegregowane są w Kolumny, oddzielne dla głównej osi czasu, wzmianek, wiadomości prywatnych i innych (użytkownik może dodać własne, np. trendy). TweetDeck pozwala na planowanie tweetów do wysłania w przyszłości i udostępnia podstawową funkcjonalność w zakresie przeglądania Facebooka. Z poziomu aplikacji można zarządzać dowolną ilością kont Twittera. Dostępna jest również mobilna wersja programu (dla platformy Android i iOS).

Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować 1

Witryna: tweetdeck.com

Echofon

Echofon to multiplaformowa aplikacja. Program dostępny jest w wersji dla iOS, Android, Windows, OS X i jako rozszerzenie do Firefoksa. Bezpłatna wersja upstrzona jest reklamami (aby je usunąć trzeba zapłacić 9,99 dolarów). Wersja stacjonarna aplikacji synchronizuje się z jej mobilnymi odpowiednikami. Echofon obsługuje wiele kont Twittera, w przydatnym okienku podglądu, można podejrzeć całe konwersacje i szczegółowe informacje o użytkowniku.

Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować 2

Witryna: echofon.com

HootSuite

HootSuite to prawdziwy kombajn do obsługi portali społecznościowych, a Twitter jest tylko jednym z obsługiwanych (obok Facebooka, LinkedIn, WordPress, MySpace, Foursquare, Google+, a nawet japońskiego Mixi). Podobnie do wspomnianego wcześniej TweetDecka aplikacja prezentuje tweety w formie kolumn, tutaj zwanych strumieniami (strumień główny, wiadomości bezpośrednie, wysłane tweety, zapisane wyszukiwania i inne). W HootSuite również możemy zaplanować tweety do wysłania później, a do skracania linków użyć wbudowanej usługi Ow.ly. Profile mogą być aktualizowane na podstawie informacji ze wskazanego kanału RSS. Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna i umożliwia dodanie pięciu profilów. Wersja Pro kosztuje 5,99 dolarów miesięcznie. W ramach opłaty uzyskujemy możliwość dodania nieograniczonej liczby profilów, dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych (w tym integrację z Google Analytics i Facebook Insights) i rozbudowanych możliwości pracy zespołowej. HootSuite oprócz wersji internetowej dostępne jest również dla iOS, Android, BlackBerry i jako rozszerzenie do Google Chrome i Firefoksa.

Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować 3

Witryna: hootsuite.com

Destroy Twitter

Destroy Twitter to aplikacja zbudowana na platformie Adobe AIR dostępna dla systemu Windows, OS X i Linux. Program może działać w dwóch trybach pełnoekranowym lub zminimalizowanym, w tym pierwszym wyświetlane są znane z innych aplikacji kolumny, w drugim zobaczymy niewielkie okno, z podglądem naszej osi czasu na Twitterze. Aplikacja udostępnia szereg filtrów, system wyświetlania powiadomień na pulpicie oraz rozbudowane możliwości personalizacji. Jedną z zalet programu, zwłaszcza dla użytkowników słabszych komputerów jest mała „zasobożerność”.

Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować 4

Witryna: destroytwitter.com

Buffer

Buffer nie jest klientem Twittera per se, to narzędzie stworzone w całości do planowania wysyłki Tweetów. Aplikacja zintegrowana jest z wieloma programami, których zawartość można wysłać jako aktualizację statusu, ich lista dostępna jest tutaj. Korzystanie z Buffer jest bardzo proste, wystarczy wpisać treść statusu i/lub dodać łącza i wskazać datę, o której aktualizacja ma się pojawić na Twitterze, Facebooku czy LinkedIn. Bezpłatnie można zaplanować maksymalnie 10 aktualizacji miesięcznie, limit można znieść płacąc abonament w wysokości 10 dolarów miesięcznie.

Ptasie radio, czyli pięć aplikacji dla tych, którzy lubią tweetować 5

Witryna: bufferapp.com

To oczywiście nie wszystkie aplikacje dedykowane Twitterowi. Pomóżcie nam uzupełnić tę listę – korzystacie z innych programów? Jakich i dlaczego? Dajcie znać w komentarzach!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top