Ranking TSR – najlepsze spółki na WGPW

13 listopada o godz. 16.45, na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przedstawiony został ranking TOP TSR – najlepszych spółek na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod względem całkowitej stopy zwrotu w latach 2002-2006.
Jest to ranking opracowany wspólnie przez Szkołę Główną Handlową i CEO Magazyn Top Menedżerów.

Po raz pierwszy polskie rynki finansowe i inwestorzy dostają informację, która na świecie jest jednym z najpopularniejszych wskaźników oceny atrakcyjności spółki: TSR (Total Shareholder Return). Pokazuje ona stopę zwrotu osiąganą przez inwestorów w pewnym okresie z posiadanych akcji przedsiębiorstwa, uwzględniając nie tylko wzrost wartości akcji, ale też inne formy wzrostu wartości, jak dywidendy czy wykup akcji własnych.

Prezentacji wyników TOP TSR i wręczeniu statuetek przez Wiceprezesa GPW, Adama Maciejewskiego, towarzyszył panel dyskusyjny pod tytułem „Strategia budowania wartości firmy dla akcjonariuszy. Jak zostać spółką atrakcyjną dla inwestorów?”

Zwycięzcami rankingu TSR zostały spółki:

1.    Stalprodukt S.A. (5077% – TSR razem w latach 2002-2006)
2.    Alma Market S.A. (4874% – TSR razem w latach 2002-2006)
3.    Boryszew S.A. (4830% – TSR razem w latach 2002-2006)

Liderzy TSR:

•    w 2006 wygenerowali stopy zwrotu znacząco przewyższające wzrost całej giełdy, a pierwsze pięć spółek podniosło ponad pięciokrotnie wartość dla akcjonariuszy.
•    Średniorocznie podwajali wartość dla akcjonariuszy.
•    Rozwijali się 3-krotnie szybciej od największych spółek.
•    Przeciętny TSR dla Liderów był ok. 2,5 krotnie wyższy niż dla wszystkich spółek objętych badaniem

Ranking TSR - najlepsze spółki na WGPW 1

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry