Raport o kredycie konsumenckim w Expander.pl

19 września br. wchodzi w życie ustawa o kredycie konsumenckim. W związku z tym na stronach Expandera w dziale Raporty będzie można znaleźć specjalnie przygotowany materiał informacyjny na ten temat.

Ustawa o kredycie konsumenckim ukształtowała się w drodze uzgodnień między środowiskami konsumenckimi reprezentowanymi przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Federację Konsumentów a środowiskiem bankowym, które reprezentowały Związek Banków Polskich i NBP.

Kredyt konsumencki został zdefiniowany w ustawie bardzo szeroko. Do tej kategorii zalicza się oczywiście wszelkiego rodzaju pożyczki i kredyty w rozumieniu prawa bankowego, lecz także m.in. umowy na mocy których kredytobiorca wpłaca pieniądze w zamian za obietnicę udzielenia kredytu w przyszłości (system argentyński).

Kredytodawcą nie musi być bank, lecz także spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa lub jakakolwiek inna firma. Kredytobiorcą może być oczywiście tylko konsument, czyli osoba fizyczna, a przeznaczeniem kredytu nie może być finansowanie działalności gospodarczej.

http://www.expander.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top