Raport 'Ubezpieczenia przez Internet'

Opublikowano: 17 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Powstał pierwszy w Polsce raport dotyczący ubezpieczeń zawieranych z wykorzystaniem Internetu, autorami raportu ’Ubezpieczenia przez Internet'Tomasz Gulla (Printpol.pl) oraz dr Alicja Wolny (Akademia Ekonomiczna w Katowicach).

Celem badania było określenie zainteresowania Internautów zawieraniem ubezpieczeń on-line jak również ustalenie czynników, które wpływają na chęć lun niechęć do tego typu transakcji.

Autorzy zawuażają, że wśród respondentów istnieje zainteresowanie zawieraniem polis ubezpieczeniowych poprzez Internet, co wyraziło 48% respondentów. Negatywnie do tej formy ubezpieczeń nastawionych jest 24% badanych natomiast 28% osób nie ma zdania. Tak wysoki odsetek niezdecydowanych może wynikać z faktu, iż na rynku informacja na temat tego typu usług jest bardzo uboga, jednak na skutek kampanii reklamowej firmy LINK4 liczba ta może się zmienić.

Pełen raport do pobrania w dziale Download

Sylwester KozakRaport 'Ubezpieczenia przez Internet'

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.