Red Sky otwiera portal filmowy

Premiery DVD, VoD, globalny program telewizyjny to tylko niektóre plany kolejnego dziecka Red Sky. Twórca FilesTube.com przedstawia swój najnowszy i kolejny po wowin.com serwis – pnop.com.

Pnop.com to zorientowany na globalnego użytkownika portal filmowy, którego baza jest tworzona i współredagowana przez użytkowników. Prace nad portalem trwały przez ostatnich kilka miesięcy, a do współpracy zaproszono użytkowników z pozostałych portali firmy Red Sky. Dzięki tej współpracy do użytkowników trafia uporządkowana baza filmowa, którą możemy uzupełniać o nowe zdjęcia, zwiastuny oraz szczegółowe informacje o filmach. Unikatową funkcjonalnością będą tzw. arguments, czyli przygotowane przez redakcję Pnop.com kontrowersyjne tematy.

Pnop.com to również system rekomendacji. „Pnoper – smart movie guide” to pierwsza odsłona narzędzia propozycji filmowych. System uzyskuje informacje na podstawie naszej aktywności w portalu, a nie tylko na podstawie ankiet, do wypełnienia których użytkownik jest często zmuszany w innych portalach. Co istotne, każdy użytkownik, który odwiedzi portal może liczyć na wartościowe rekomendacje już na samym początku swojej wizyty. Pierwsze rekomendacje opierają się bowiem o preferencje pół miliona unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili portal od kwietnia 2011 roku. Unikalną funkcjonalnością jest możliwość wybrania gatunku, z którego chcemy uzyskać rekomendacje. Aktualnie trwają prace nad nowym silnikiem rekomendacji bazującym na algorytmie sztucznej inteligencji. W najbliższym czasie „Pnoper” zostanie połączony z globalnym programem telewizyjnym, repertuarem kin, najnowszymi premierami DVD i BR oraz repertuarem serwisów VoD w taki sposób, aby system nie tylko podpowiadał nam co obejrzeć ale również informował gdzie.

Red Sky otwiera portal filmowy 1

„To zaledwie początek naszej drogi, aktualnie pracujemy nad kolejnymi atrakcyjnymi funkcjonalnościami serwisu, które go wyróżnią i dzięki którym użytkownicy jeszcze bardziej staną się jego integralną częścią.” – przekonuje Arkadiusz Seńko, Prezes Red Sky.

Najbliższe miesiące twórcy serwisu planują poświęcić na zdobywanie użytkowników, rozwój portalu jak również stworzenie szeregu aplikacji mobilnych.

„Na tę chwilę kończymy pracę nad aplikacją umożliwiającą wyszukanie interesującego nas filmu oraz poddanie go ocenie. Przede wszystkim aplikacja ta jest narzędziem  społecznościowym, dzięki któremu możemy podzielić się ze znajomymi z Facebooka informacją, co aktualnie oglądamy” – kontynuuje Seńko.

Jak obiecują twórcy, portal z tygodnia na tydzień będzie zyskiwał kolejne funkcjonalności, z czego duża część ma być innowacyjna w porównaniu do innych serwisów filmowych na świecie. W najbliższym czasie użytkownicy mogą oczekiwać zupełnie nowej szaty graficznej serwisu i sposobu prezentacji danych, jak również wspomnianej już kolejnej odsłony Pnopera. Już wkrótce pnop.com podpowie nam jaki film powinniśmy obejrzeć, przedstawi szczegółowo rekomendacje dla poszczególnych pozycji i da znać, na który film nie powinniśmy tracić czasu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry