Rejestracja domen europejskich rozpoczęta!

Od 7 kwietnia każdy może zarejestrować swoją europejską domenę internetową. Rejestracja domen europejskich rozpoczyna się równolegle we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

7 kwietnia rozpoczyna się otwarta rejestracja domen z rozszerzeniem .eu. W praktyce oznacza to, iż każdy, zarówno firmy, instytucje, jak i użytkownicy prywatni, może teraz zarejestrować swoją domenę europejską. Rezerwacja nowej domeny nie oznacza jednak rezygnacji z domen już posiadanych. Na przykład, można utrzymywać równocześnie dwie domeny: firma.pl i firma.eu. Prawo zarządzania domenami .eu posiada The European Register of Internet Domain Names (EURid). W Polsce, na mocy porozumienia z EURid-em, prawo do rejestrowania domen europejskich ma tylko kilka firm, które uzyskały odpowiednią akredytację.

Od kilku miesięcy można już było prerejestrować domeny europejskie. Pierwszeństwo miały instytucje publiczne oraz firmy, które posiadają swój zastrzeżony znak towarowy. Dopiero później do prerejestracji mogli przystąpić pozostali chętni. Obecnie swoje domeny europejskie mogą rejestrować wszyscy zainteresowani, w tym także osoby prywatne.

Dlaczego domena europejska? Czemu warto zarejestrować domenę z rozszerzeniem .eu? Po pierwsze, domena europejska to doskonała wizytówka firmy, która chce zaznaczyć swoją obecność na rynkach Unii. Jest znakiem jej biznesowej otwartości i dbałości o własny wizerunek, a także wzmocnieniem pozycji marki w Internecie.

Obecny okres to także szansa, by zarezerwować atrakcyjną nazwę, zanim zrobi to konkurencja. ‘Tylko w ten sposób można zapobiec zjawisku cybersquattingu, czyli rejestrowaniu domen znanych marek lub firm i odsprzedawaniu ich po zawyżonej cenie’ – mówi Tomasz Żyła, Dyrektor Zarządzający z firmy NetArt, jednego z niewielu akredytowanych rejestratorów domen europejskich w Polsce.

Rozszerzenie .eu jest nie tylko łatwe do zapamiętania, ale łączy także firmę z najlepszymi cechami europejskimi, takimi jak tradycja, styl, oraz wysoka jakość produktów i usług.

W procesie prerejestracji domeny europejskie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Trzeba zatem się pospieszyć, bo atrakcyjne dla polskich firm nazwy mogą rezerwować także firmy zagraniczne.

‘Atrakcyjne nazwy domen z rozszerzeniami.pl, czy com.pl są już od dawna zarejestrowane. Natomiast domeny z końcówką .eu dają możliwość posiadania ciekawego adresu, który w innych rozszerzeniach był już zajęty. To ciekawa szansa dla wszystkich, którzy dopiero teraz myślą o zarezerwowaniu własnej domeny’ – dodaje Tomasz Żyła.

Aby zarejestrować domenę można skorzystać np. z serwisu nazwa.pl.

http://nazwa.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry