Reklama lokalna w NetSprint.pl

Wyszukiwarka NetSprint.pl wprowadziła do swojej oferty Lokalny Link Sponsorowany, pozwalający małym i średnim przedsiębiorcom dotrzeć precyzyjnie ze swoją ofertą do klientów mieszkających w tym samym regionie kraju. Jest to pierwsza taka inicjatywa wśród wyszukiwarek działających na rynku polskim.

Kryterium geograficzne jest szczególnie istotne dla niewielkich firm działających na rynkach lokalnych. Dotychczas wyszukiwarki w Polsce oferowały jedynie możliwość wyświetlania linków sponsorowanych wszystkim Internautom, bez względu na region ich pochodzenia.

NetSprint jest pierwszą wyszukiwarką w Polsce, która zaoferowała reklamodawcom możliwość precyzyjnego dotarcia do Internautów z wybranych regionów kraju.

Lokalny Link Sponsorowany odpowiada na zgłaszaną nam wielokrotnie potrzebę reklamodawców, dla których kampania ogólnopolska jest nieopłacalna, ze względu na lokalny zasięg ich działalności – mówi Artur Banach, Prezes spółki NetSprint.pl – Za przykład mogą posłużyć firmy usługowe, restauracje czy sklepy i hurtownie działające głównie w tradycyjnej ekonomii. Zauważamy, że coraz większa grupa tych przedsiębiorstw przywiązuje duże znaczenie do pozyskiwania nowych Klientów za pośrednictwem Internetu.

Reklamodawca określa w jakich województwach pojawiać się będzie jego link sponsorowany. Otrzymuje również możliwość uzależnienia treści linku oraz słów kluczowych od wybranych przez niego regionów. Przez cały czas trwania kampanii posiada dostęp do statystyk jej skuteczności, bez żadnych dodatkowych opłat może zmieniać treść linków, dodawać i usuwać województwa oraz słowa kluczowe. Projekt reklamy przygotowywany jest przez konsultantów NetSprint.pl lub przez samego reklamodawcę za pomocą prostego formularza dostępnego na witrynie NetSprint.pl

Usługa geograficznego targetowania linków sponsorowanych odbywa się w oparciu o identyfikację numeru IP komputera, z którego Internauta zadaje zapytanie do wyszukiwarki NetSprint. Bazę numerów IP, przyporządkowanych do poszczególnych województw i miejscowości, dostarcza firma Gemius S.A., będąca liderem na rynku badań polskiego Internetu. Moduł ten stanowi również podstawę geolokalizowania użytkowników w badaniu ruchu na witrynach internetowych gemiusTraffic, w ramach którego monitorowane jest obecnie około 8 tys. serwisów.

Reklama w wyszukiwarkach powszechnie uważana jest za najskuteczniejszą i jedną z najtańszych form promocji w Internecie. Do źródeł sukcesu linku sponsorowanego zalicza się przede wszystkim: bardzo wysoką precyzja targetowania, niską cena oraz przychylne nastawienie Internautów (70% z nich deklaruje, że traktuje taki link na równi lub lepiej niż pozostałe wyniki wyszukiwania2). Średni CTR linków sponsorowanego wynosi w NetSprincie 5,7% i jest znacznie wyższy niż w przypadku graficznych form e-reklamy. Wprowadzenie dodatkowego kryterium targetowania powinno przyczynić się do dalszego wzrostu skuteczności tej formy reklamy.

http://www.netsprint.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry