Rekordowa brytyjska domena

Serwis Domeny.pl poinformował, że domena „recycle.co.uk” została sprzedana za 150.000 funtów. To finansowy rekord za brytyjską domenę narodową.
Domenę, wystawioną na aukcji Sedo, kupiła firma ASAP Ventures. Poprzednią najdroższą brytyjską domenę – taste.co.uk – sprzedano w 1997 roku za 110.000 funtów. – Od pewnego czasu zauważamy na rynku wtórnym zwiększony popyt na brytyjskie domeny  narodowe. Trudno się temu dziwić. Przy ponad 6 milionach zarejestrowanych domen .co.uk jest coraz trudniej o „wartościowe” nazwy domen – mówi Nora Nanayakkara z serwisu Sedo.

W ciągu ostatniego roku wartość domen .co.uk sprzedanych na rynku wtórnym wyniosła 1.5 mln funtów. To dużo i nie dużo, biorąc pod uwagę, że na przykład „amerykańska” domena Sex.com sprzedana została w zeszłym roku za 12 mln dolarów. – Polski rynek  domen nie może się jeszcze pochwalić takimi kwotami. Ale o ciekawe nazwy w domenie narodowej jest też coraz trudniej. Mimo, iż mamy tylko około 750 tys. polskich domen – twierdzi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top