Rekordowo na Twitterze z okazji Euro2012

Mistrzostwa Euro 2012 dobiegły końca, pora więc na podsumowania. Serwis Twitter ogłosił, że został pobity rekord tweetów związanych ze sportem.

Rekordowo na Twitterze z okazji Euro2012 1

Wczoraj, 1 lipca, zakończyły się organizowane w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Zwycięzcami Euro 2012 okazali się Hiszpanie, po wygranym 4:0 meczu z Włochami. Utrzymali swój tytuł mistrza Europy.

Właśnie w czasie meczu finałowego Euro 2012 pobity został rekord tweetów związanych ze sportem. Wcześniejszy należał do meczu Barcelona – Chelsea. Zalogowani użytkownicy serwisu Twitter dodawali 15,358 tweetów na sekundę w szczytowej fazie spotkania piłkarskiego. W ciągu całego turnieju z usługi mikroblogowania dostępnej na Twitterze skorzystano 16,5 mln razy. Fani piłki nożnej oraz sami sportowcy dzielili się w serwisie swoimi przemyśleniami, prowadzili dyskusje i typowali zwycięzców.

Najwięcej tweetów dodawano podczas meczu otwarcia, dwóch spotkań półfinałowych i w trakcie samego finału.

Na pobicie rekordu tweetów dodawanych w związku z wydarzeniem sportowym wpływ miał fakt, że dziennikarze prowadzili w serwisie swoje dedykowane konta. Na przykład, telewizja BBC stworzyła własny profil dotyczący Euro 2012, na którym wypowiadali się korespondenci piłkarscy.

Piłkarze drużyn narodowych biorących udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej korzystali z Twittera, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, odpowiedzieć fanom, czy też opublikować oficjalny komentarz. Andres Iniesta już po meczu finałowym z Włochami świętował w serwisie Twitter zwycięstwo swojej drużyny.

Na Twitterze przed rozpoczęciem turnieju Euro 2012 został uruchomiony dedykowany profil mistrzostw, w postaci mikrowitryny.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Scroll to Top