Rekordowy kwartał McAfee

Zamykając pierwszy kwartał z dniem 31 marca 2008 r, firma McAfee osiągnęła rekordowe wyniki finansowe.
– „Pierwszy kwartał 2008 r. przyniósł McAfee rekordowe dochody i był dziewiątym z rzędu, w którym procentowy wzrost obrotów w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wyrażał się liczbą dwucyfrową” – ocenił Dave DeWalt, prezes McAfee – „Wyniki w segmentach korporacyjnym i konsumenckim, a także na rynku północnoamerykańskim i międzynarodowym były zrównoważone. Wzrost obrotów zawdzięczamy działaniom skoncentrowanym na bezpieczeństwie, wiodącym  rozwiązaniom McAfee, jakości usług dostarczanej klientom oraz globalnemu rozwojowi współpracy z partnerami”.

Najważniejsze wyniki finansowe pierwszego kwartału i wskaźniki operacyjne:
Całkowity przychód netto w pierwszym kwartale wyniósł 369,6 mln, stanowiąc wzrost o 17 procent w stosunku do tego okresu w roku ubiegłym  (314,9 mln USD). Przychód operacyjny wg GAAP  zwiększył  się o 29 procent  i z 41,4  wzrósł do 53,2  mln USD. Przychód netto wg GAAP zwiększył się w stosunku do tego samego okresu o 27 procent  z 31,6  na 43,4 mln USD.

Podsumowanie operacyjne pierwszego kwartału:

Rozwiązania korporacyjne
W pierwszym kwartale 2008 r. obroty wzrosły o 16 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniosły 217 mln USD. Zwiększeniu obrotów sprzyjało wysokie zainteresowanie rozwiązaniami Total Protection for Endpoint, Data Protection i McAfee Network Security Platform, znanego wcześniej pod nazwą IntruShield.

W pierwszym kwartale 2008 r. firma McAfee zawarła 271 kontraktów o wartości ponad 100 tys. USD, w tym 37 o wartości ponad 500 tys. USD i 8 kontraktów o wartości ponad 1 mln USD. W opublikowanym przez firmę Gartner w pierwszym kwartale 2008 r. raporcie „Magic Quadrant for Network Intrusion Prevention System Appliances”, McAfee zostało umieszczone w kwadrancie liderów. Firma McAfee dokonała również udanej integracji przeznaczonej dla punktów końcowych technologii szyfrowania, zwanej wcześniej SafeBoot, ze scentralizowaną konsolą do zarządzania ePolicy Orchestrator.

Firma udostępniła także nowe platformy bezpieczeństwa sieci – McAfee Content Security Blade Server i McAfee M-8000 Network Security Platform oraz wprowadziła do oferty łączący oba te rozwiązania pakiet Total Protection for Network, zapewniający kompleksową ochronę całej infrastruktury sieciowej.

Rozwiązania konsumenckie
W pierwszym kwartale bieżącego roku obroty wzrosły o 19 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniosły 153 mln USD. Firma McAfee rozszerzyła swą wiodącą ofertę internetowych rozwiązań bezpieczeństwa, czemu sprzyjało zakończenie procesu przejęcia firmy ScanAlert i popularyzacja rozwiązania McAfee SiteAdvisor, które użytkownicy pobrali już 130 milionów razy.
W pierwszym kwartale roku 2008 firma McAfee rozbudowywała również współpracę z globalnymi partnerami.

Podpisano lub rozszerzono 14 umów o współpracy oraz rozpoczęto lub rozszerzono 97 programów współpracy online przy rekordowej liczbie nowych partnerów w regionie EMEA, w tym Orange Broadband NL w Holandii, TT Net w Turcji i KMC Bank & Insurance Company w Belgii. Firma McAfee poinformowała również o podpisaniu wieloletniej umowy o globalnej współpracy z Acer, Inc., w ramach której komputery Acer od drugiego kwartału 2008 r. dostarczane są z pakietem oprogramowania McAfee. Firma McAfee zainicjowała także dostawy pakietów swojego oprogramowania w ramach nowej umowy z Sony Japan, zaś firma Cox udostępniła nowy pakiet Cox Security Suite oparty na rozwiązaniach McAfee.

Rynek międzynarodowy:
•    W pierwszym kwartale 2008 r. obroty wzrosły o 20 procent w stosunku do pierwszego kwartału roku 2007 i wyniosły 180 mln USD.  W stosunku do pierwszego kwartału roku 2007, obroty w krajach Europy i Bliskiego Wschodu wzrosły o 20 procent, w regionie Azji i Pacyfiku – o 36 procent, w Ameryce Łacińskiej – o 24 procent, zaś w Japonii – o 7 procent. W pierwszym kwartale roku 2008 dochody z rynku międzynarodowego stanowiły 49 procent całkowitych dochodów – o 1 procent więcej, niż w pierwszym kwartale roku  2007.

Polska

•    Firma McAfee zanotowała 30 procentowy wzrost sprzedaży w sektorze konsumenckim.

•    W pierwszym kwartale niesłabnącym zainteresowaniem polskiego rynku cieszyła się integracja rozwiązania SafeBoot ze scentralizowaną konsolą do zarządzania ePO. SafeBoot, lider rozwiązań do ochrony danych dla przedsiębiorstw, został przejęty przez McAfee pod koniec ubiegłego roku. Technologia SafeBoot jest rozwiązaniem służącym zabezpieczaniu i szyfrowaniu plików i folderów, dysków twardych oraz informacji zawartych na komputerach i urządzeniach przenośnych

•    W dniach 23-24 kwietnia br. w Warszawie odbyła się konferencja na temat: „Zarządzanie Ciągłością Działania – wyzwania dla nowoczesnych organizacji”, adresowana do kadr zarządzających i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w instytucjach wysokiego ryzyka.
Wydarzenie, organizowane przez PKO Bank Polski SA wspólnie z partnerami biznesowymi,  miało na celu wymianę doświadczeń praktyków w zakresie bezpieczeństwa. Jednym z prelegentów konferencji był pan Robert Dąbroś, System Engineer w firmie McAfee, który wygłosił wykład na temat „McAfee Risk Management – bezpieczeństwo i ciągłość działania poprzez skuteczne minimalizowanie aktualnych zagrożeń i zarządzanie ryzykiem”.

•    W marcu br., w 9 miastach Polski, odbył się wspólny cykl seminariów organizowanych przez firmy McAfee i Cisco. Tematyką spotkań, adresowanych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, była budowa bezpiecznych systemów komunikacyjnych, jako kluczowych ze względu na silną konkurencję i ograniczone zasoby ludzkie w tym segmencie rynku. Poza seminariami uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z funkcjonującymi urządzeniami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top