Retargetowanie w ofercie BusinessClick

Sieć reklamy kontekstowej BusinessClick wprowadziła do swojej oferty retargetowanie, dzięki usłudze przekaz reklamowy ma precyzyjniej dotrzeć do odbiorcy kampanii.

 

BusinessClick dzięki retargetowaniu ma w sposób bardziej efektywny osiągnąć założony cel kampanii. Użytkownik będzie widział reklamy dostosowane do jego wcześniejszej reakcji na wyświetlaną kampanię. Od jego postępowania w sieci będzie zależeć czy będzie widział kolejne reklamy czy nie.

Retargetowanie w ofercie BusinessClick 1Działanie nowego produktu najlepiej obrazuje przykład kampanii z jego wykorzystaniem, podawany przez dyrektora zarządzającego  sieci BusinessClick. Retargetowanie zastosowane  w kampanii motoryzacyjnej, której celem jest umówienie jazdy próbnej z potencjalnym klientem, wygląda następująco: na początku użytkownik widzi reklamę – przykładowo – „Przetestuj nasze samochody”. Jeżeli przy pierwszym kontakcie z komunikatem użytkownik kliknie w reklamę, znajdzie się na stronie docelowej i zapiszę się na jazdę próbną – nie zobaczy już kolejnych emisji w ramach tej kampanii. Natomiast jeśli użytkownik ograniczył się jedynie do przejścia na stronę docelową, ale nie dokonał rezerwacji jazdy – dzięki retargetowaniu reklama dotrze do niego ponownie, np. z komunikatem „Przetestuj nowe kombi z bogatym wyposażeniem gratis”.

Po emisji reklamy schemat dalszego działania się powtarza – rezerwacja jazdy powoduje “wyłączenie” użytkownika z naszej kampanii, natomiast brak oczekiwanej przez nas akcji powoduje, że wkrótce użytkownik zobaczy trzeci komunikat dotyczący naszej oferty – wyjaśnia Emil Sobkowicz, dyrektor zarządzający sieci BusinessClick. – Aby nie irytować użytkownika pokazując mu po raz n-ty reklamę, która i tak prawdopodobnie nie skłoni go zapisania się na jazdę, rekomendowane jest zastosowanie cappingu – dodaje Sobkowicz.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry