Rewolucja w Wykop.pl

Jeden z największych polskich serwisów społecznościowych został gruntownie przebudowany. Wyczekiwana premiera nowej odsłony wykop.pl nastąpiła w nocy z 6 na 7 marca br. Zmieniony został layout i architektura portalu. Pojawiły się również nowe funkcjonalności.

Wykop.pl istnieje od 2005 roku. Jest to serwis typu social news, którego ideą jest odnajdywanie i dzielenie się ciekawymi informacjami znalezionymi w Internecie. Od momentu powstania przeszedł kilka zmian. Nigdy jednak nie były to zmiany tak gruntowne. „Można powiedzieć, że dotychczasowe zmiany w serwisie były drobnymi zabiegami kosmetycznymi. Tym razem dokonaliśmy prawdziwej rewolucji”–  mówi Michał Białek, dyrektor operacyjny Wykop.pl.

Do najważniejszych zmian należy nowy layout i funkcjonalności serwisu. „Staraliśmy się, aby wprowadzane modyfikacje prowadziły do w pełni intuicyjnej obsługi serwisu. Przeprowadziliśmy szereg testów i przede wszystkim braliśmy pod uwagę sugestie użytkowników”– tłumaczy Michał Białek.

Nowością są grupy tematyczne w domenie wykopu: każdy z użytkowników może utworzyć swoją własną, odrębną grupę agregującą znaleziska na konkretny temat. Każda z grup posiada swoją subdomenę w domenie wykop.pl. Kolejną nowością jest wprowadzenie możliwości komunikacji między użytkownikami.

Zmianie wizualnej i funkcjonalnej towarzyszy przede wszystkim generalna przebudowa serwisu. „Wykop od strony technicznej to zupełnie inny portal. Mamy nową architekturę serwisu, przenieśliśmy dane na nowy, bezpieczniejszy i bardziej pojemne serwery, sam kod serwisu został napisany praktycznie od nowa. Pozostały oczywiście te same treści i ci sami użytkownicy. Cała reszta to zupełnie nowy rozdział”– opowiada Maciej Kiner, starszy programista Wykop.pl.

Wykop.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry