Rewolucja w Wykop.pl

Jeden z największych polskich serwisów społecznościowych został gruntownie przebudowany. Wyczekiwana premiera nowej odsłony wykop.pl nastąpiła w nocy z 6 na 7 marca br. Zmieniony został layout i architektura portalu. Pojawiły się również nowe funkcjonalności.

Wykop.pl istnieje od 2005 roku. Jest to serwis typu social news, którego ideą jest odnajdywanie i dzielenie się ciekawymi informacjami znalezionymi w Internecie. Od momentu powstania przeszedł kilka zmian. Nigdy jednak nie były to zmiany tak gruntowne. „Można powiedzieć, że dotychczasowe zmiany w serwisie były drobnymi zabiegami kosmetycznymi. Tym razem dokonaliśmy prawdziwej rewolucji”–  mówi Michał Białek, dyrektor operacyjny Wykop.pl.

Do najważniejszych zmian należy nowy layout i funkcjonalności serwisu. „Staraliśmy się, aby wprowadzane modyfikacje prowadziły do w pełni intuicyjnej obsługi serwisu. Przeprowadziliśmy szereg testów i przede wszystkim braliśmy pod uwagę sugestie użytkowników”– tłumaczy Michał Białek.

Nowością są grupy tematyczne w domenie wykopu: każdy z użytkowników może utworzyć swoją własną, odrębną grupę agregującą znaleziska na konkretny temat. Każda z grup posiada swoją subdomenę w domenie wykop.pl. Kolejną nowością jest wprowadzenie możliwości komunikacji między użytkownikami.

Zmianie wizualnej i funkcjonalnej towarzyszy przede wszystkim generalna przebudowa serwisu. „Wykop od strony technicznej to zupełnie inny portal. Mamy nową architekturę serwisu, przenieśliśmy dane na nowy, bezpieczniejszy i bardziej pojemne serwery, sam kod serwisu został napisany praktycznie od nowa. Pozostały oczywiście te same treści i ci sami użytkownicy. Cała reszta to zupełnie nowy rozdział”– opowiada Maciej Kiner, starszy programista Wykop.pl.

Wykop.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top