RIM najniżej od 2003 roku

Opublikowano: 5 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Research In Motion przeżywa najtrudniejsze chwile od lat. Cena akcji producenta telefonów BlackBerry spadła właśnie poniżej 10 dolarów.

RIM najniżej od 2003 roku 1Duży spadek wartości akcji spowodowany jest głównie ogłoszeniem z 29 maja, w którym firma RIM poinformowała, że zanotowała kwartalną stratę i w porozumieniu z parterami bankowymi będzie rozważała dalsze kroki. Akcje firmy spadły o 6,53 proc. do poziomu niespotykanego od grudnia 2003 roku – można było je kupić za 9,57 dolara.

Wartość giełdowa RIM szacowana jest obecnie na 5,09 mld dolarów. To ok. 16 razy mniej niż pięć lat temu. Nie pomagają zawirowania na szczeblach kierowniczych i informacje o planowanych zwolnieniach.

Firma przekonuje, że w powrocie na drogę rozwoju pomoże nadchodzący system BlackBerry 10, który zadebiutować ma jeszcze w tym roku. Analitycy zastanawiają się jednak, czy kryzys w RIM nie jest już zbyt głęboki i czy użytkownicy oraz inwestorzy odnajdą w sobie ponownie zaufanie do tej marki?

Dawid ZarazińskiRIM najniżej od 2003 roku

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.