Rozmowy wideo w Gadu-Gadu

13 lipca ukazała się najnowsza wersja popularnego komunikatora Gadu-Gadu (GG), która wprowadza rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami oraz zastępuje Internet Explorera w całej aplikacji tzw. Webkitem.

Aby prowadzić rozmowy wideo w Nowym GG, wystarczy podłączyć kamerkę internetową – obecnie już niemal standardowo instalowaną w komputerach przenośnych, dostępną też w atrakcyjnych cenach w sklepach ze sprzętem komputerowym.

Nowe GG poinformuje użytkownika, czy nasz rozmówca posiada kamerę i czy możemy z nim porozmawiać wideo – na liście kontaktów pojawi się wówczas obok kontaktu niebieska ikonka kamery. Rozmowy wideo to kolejna forma kontaktu w Gadu-Gadu, która rozszerza dotychczasowe rozmowy tekstowe i głosowe. Technologia rozmów wideo została przygotowana w oparciu o technologię firmy Global IP Solutions.

Nowe GG wprowadza również istotne zmiany w sposobie działania komunikatora. W najnowszym wydaniu zastąpiono Internet Explorer silnikiem WebKit, będący jednym z najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań do wyświetlania html. Dzięki temu przyspieszono działanie komunikatora.

Nową wersję GG (build: 8.0.0.9103) można pobrać bezpłatnie ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top