Różnice kulturowe a badania użyteczności

UX Alliance, międzynarodowe stowarzyszenie skupiające ekspertów usability, przygotowało raport, który pokazuje, że badania użyteczności w różnych krajach na świecie przebiegają w odmienny sposób. Jego celem jest pomoc w uniknięciu błędów, z którymi spotkać można się przeprowadzając analizy za granicą.

Członkowie UX Alliance pochodzą z 24 krajów i pracowali wspólnie przy około 250 międzynarodowych projektach, testowanych w ponad 30 państwach, w których udział brało 15 tys. uczestników. Polskim współautorem raportu jest agencja Symetria, członek UX Alliance od 2009 roku.

Różnice kulturowe a badania użyteczności 1

Międzynarodowe badania użyteczności serwisów różnią się od badań klasycznych. Wiążą się z koniecznością uzyskania pełnej porównywalności wyników, co sprawia, że proces zarządzania projektem jest dużo bardziej skomplikowany. Podejmując decyzję o wzięciu udziału w tego rodzaju badaniu, należy zdawać sobie sprawę z mogących wystąpić utrudnień, przekonują autorzy raportu.

Praca omawia aspekty dotyczące planowania badań, przebiegu sesji i interpretacji wyników. W raporcie znajduje się także mapa obejmująca ilość internautów w krajach objętych analizą.

Raport znaleźć można pod tym adresem.

 

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry