Rozpoczyna się kampania reklamowa INTERIA.PL

Opublikowano: 13 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

12 października br. rozpoczęła się jesienna kampania reklamowa portalu INTERIA.PL. Prowadzone w telewizji, radiu, prasie i Internecie działania promocyjne mają przede wszystkim wzmocnić świadomość istnienia serwisów i usług portalu wśród polskich użytkowników sieci.

Charakterystycznym elementem graficznym kampanii odbywającej się pod hasłem 'INTERIA.PL. Kliknij po więcej' jest strzałka-kursor, znak budzący jednoznacznie skojarzenia z komputerem i Internetem. W reklamach ten symbol pojawia się w postaci spersonifikowanej i prezentuje różne ludzkie zachowania. Ma w dowcipny sposób kierować uwagę odbiorcy w stronę Internetu.

– Na przykładzie wybranych serwisów i usług pokazujemy różnorodność oferty portalu. Kierujemy nasz przekaz do szerokiej grupy odbiorców, którym chcemy pokazać, że w INTERIA.PL znajdą mnóstwo ciekawych serwisów i użytecznych usług. Liczymy na to, że w wyniku działań promocyjnych więcej użytkowników Internetu dowie się, że w naszym portalu znajdą serwisy, z których istnienia być może do tej pory nie zdawali sobie sprawy – wyjaśnia Grzegorz Wójcik, wiceprezes zarządu INTERIA.PL.

Akcja promocyjna potrwa do końca listopada br. Jej największe nasilenie nastąpi w ciągu najbliższych trzech, czterech tygodni.

Kampania telewizyjna obejmie spoty w TVP 1, TVP 2, MTV i Vivie oraz billboardy sponsorskie w Telewizji Polsat i Tele 5. Kampania radiowa będzie prowadzona na antenie radia RMF FM i RMF Maxx. W tym samym czasie będzie trwać kampania w prasie, na łamach prawie 30 tytułów prasy opiniotwórczej, kobiecej, komputerowej i młodzieżowej, np.: Bussinesman Magazine, Wiedza i Życie, Gazeta Prawna, Życie Warszawy, Film, Elle, Nowa Fantastyka i Komputer Świat.

W wybranych aglomeracjach będzie prowadzona kampania outdoorowa, która obejmie citylighty oraz reklamę na autobusach. Towarzyszyć jej będzie akcja indoorowa w ponad dwustu szkołach i na ponad stu uczelniach. Uzupełnieniem akcji prowadzonej w mediach tradycyjnych będą działania w Internecie, którymi zostanie objętych kilkanaście witryn, m.in. tygodnika Wprost, Wirtualnych Mediów, Newsweeka, Dziewczyny i Cogito.

Kampania pokazuje bogactwo zasobów portalu i różnorodność jego oferty, toteż na layoutach i w reklamach prasowych pojawiają się nawiązania do popularnych serwisów i usług jak m.in.: Poczta, Pogoda, Sport, Kobieta, Poczta, Teledyski, Giełda, Waluty, Film, Tłumacz i Motoryzacja.

Strategiczne założenia kampanii są wynikiem badań prowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Przygotowaniem kreacji i produkcją zajęła się wyłoniona w przetargu agencja ART FM, zakupem mediów – INTERIA.PL.

http://www.interia.pl

Sylwester KozakRozpoczyna się kampania reklamowa INTERIA.PL

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.