Rozwiązania NETASQ z certyfikatem EAL4+

Firma NETASQ, specjalizująca się w ochronie sieci firmowych przed włamaniami, otrzymała, w ramach Common Criteria, certyfikat EAL 4+. Potwierdza on zgodność poziomu bezpieczeństwa zapewnianego przez rozwiązania NETASQ z międzynarodowymi standardami.

Certyfikat Common Criteria EAL4+ został przyznany NETASQ przez francuską agencję ANSSI dla firmware’u 8.0 wykorzystywanego w rozwiązaniach NETASQ UTM. Certyfikacja została przyznana po serii testów, które miały na celu sprawdzenie skuteczności ochrony zapewnianej przez urządzenia firmy NETASQ.

Norma EAL4+ jest uznawana w 26 krajach świata, a przyznanie jej rozwiązaniom firmy NETASQ umocni szybki wzrost przedsiębiorstwa na rynku międzynarodowym, pozycjonując urządzenia NETASQ pośród najbardziej strategicznych rozwiązań wykorzystywanych przez instytucje rządowe, administrację i wojsko. –  skomentował otrzymanie certyfikacji EAL4+ Dominique Meurisse, Executive Vice President NETASQ.

NETASQ UTM to rodzina urządzeń do zintegrowanej ochrony sieci firmowej. Cechą rozwiązań UTM firmy NETASQ jest moduł SEISMO, będący składnikiem firmware’u w wersji 8.0. SEISMO działa na zasadzie pasywnego skanera wnętrza sieci i wykrywa słabe punkty sieci firmowej. Umożliwia także wskazanie na poszczególnych stacjach roboczych wszystkich aplikacji łączących się z siecią, bez względu na to czy są one wrażliwe na zagrożenia czy nie. Dodatkowo SEISMO sugeruje źródła, z których administrator może pobrać ewentualne aktualizacje oprogramowania zainstalowanego na monitorowanych stacjach roboczych w firmie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry