Rusza kampania edukacyjna „Sieciaki na wakacjach 2008”

Opublikowano: 26 czerwca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Rusza kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Sieciaki na wakacjach”. Akcja ma celu edukacje dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu.
Pierwszy z ośmiu pikników edukacyjnych  tegorocznej kampanii „Sieciaki na Wakacjach” odbędzie się  26 czerwca w godzinach 10-14 w parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w ramach dużej imprezy plenerowej inaugurującej akcję „Lato w Mieście”. Siedem kolejnych pikników zorganizowanych zostanie w popularnych miejscowościach wypoczynkowych: Dąbki – 15 lipca,  Darłowo – 16 lipca, Jarosławiec – 17 lipca,  Ustka – 18 lipca, Jastrzębia Góra – 19 lipca,  Władysławowo – 20 lipca, Giżycko –  22 lipca.

Kampania „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest już po raz trzeci przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Grupy Telekomunikacji Polskiej i jest elementem europejskiego programu „Safer Internet”. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego sieciaki.pl. Organizatorzy przygotowali atrakcyjną ofertę piknikowo – edukacyjną związaną z profilaktyką zagrożeń internetowych, m.in.: zajęcia przy komputerach w Sieciakowym Klubie Internetowym; prezentacje kreskówek, filmów, teledysków na temat bezpieczeństwa w Sieci w SiecioKinie; zabawy i konkursy z nagrodami na świeżym powietrzu oraz występy muzyczne.  Młodzi internauci biorąc udział w zajęciach proponowanych w ramach pikników zdobywają wiedzę o bezpiecznym Internecie oraz „bajty” – sieciakową walutę, którą następnie w „Centrum Wydawania Nagród” wymieniają na nagrody: gry, programy antywirusowe, kubki, smycze, podkładki, gazetki dziecięce o tematyce komputerowej itp. W trakcie pikników dzieciom oraz rodzicom będą rozdawane także materiały edukacyjne.  Imprezy są organizowane przy wsparciu partnerów lokalnych.

Organizacja: Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej
Partnerzy: Program Safer Internet Plus, Arcabit, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, CD Projekt, wydawca gry Adibu, Komputerowa Gratka, Zig Zap, Mini Mini

Sylwester KozakRusza kampania edukacyjna „Sieciaki na wakacjach 2008”

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.