Rusza kolejna edycja Global Startup Challenge

Global Startup Challenge 2011 to druga odsłona konkursu, dającego największą szansę na odniesienie globalnego sukcesu w Internecie. Po raz kolejny Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz firma Red Sky zapraszają do współpracy pomysłodawców z całego świata.
Od wczoraj przyjmowane są zgłoszenia zespołów mających pomysł na biznes albo działający projekt, który chcieliby ulepszyć, wdrożyć i odnieść dzięki niemu globalny sukces. Ze zgłoszeń wybrane zostaną te o największym potencjale, a ich pomysłodawcy będą zaproszeni do Szczecina. Przez dwa wakacyjne miesiące opracują swój pomysł od strony technicznej oraz zdobędą merytoryczną wiedzę na temat prowadzenia biznesu w Internecie. Zwycięskie projekty poznamy we wrześniu. Co ważne, nie ma ograniczenia w liczbie zwycięzców! Laureatami II edycji Global Startup Challenge będą te projekty, które mają największe szanse na zaistnienie w branży. Podobnie jak rok temu laureaci GSC 2011 dostaną szansę uzyskania wsparcia kapitałowego swoich projektów od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro, inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER) oraz firmy Red Sky (przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej).

– Stawiamy na pomysły odważne i kreatywne. Zakwalifikowane będą projekty, które mają szansę na sukces zarówno w kraju jak i za granicą. Tak jak podczas ostatniej edycji chcemy wspierać ludzi z pasją, mających otwarte umysły, którzy chcą wykorzystać to, co oferuje Internet i wpływać na jego rozwój. – mówi Arkadiusz Seoko – Prezes Zarządu Spółki Red Sky.

Rusza kolejna edycja Global Startup Challenge 1W czasie dwumiesięcznych prac powinny powstać projekty internetowe gotowe do wejścia na globalny rynek. Warto zaznaczyć, że w trakcie trwania programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wysokiej klasy programistów, twórców FilesTube.com stworzonego przez polskich programistów z firmy Red Sky. Na uczestników czekać będą również specjalistyczne szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia biznesu w Internecie oraz dodatkowe atrakcje oferowane przez Miasto Szczecin. Organizatorzy zapewniają miejsce do pracy w Technoparku Pomerania oraz noclegi.

– Polska Fundacja Przedsiębiorczości z założenia wspiera i inwestuje w ludzi, którzy wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i determinacją do realizacji swoich celów biznesowych. Udział w konkursie daje możliwośd pracy z wysokiej klasy specjalistami, korzystania z doświadczenia najlepszych w branży internetowej oraz wejścia w środowisko, które aktywnie inwestuje i rozwija projekty internetowe. Kontynuujemy inicjatywę, ponieważ GSC 2010 był sukcesem. Efektem zeszłorocznej edycji było to, co zamierzaliśmy osiągnąd – wyłowienie wyjątkowych ludzi ze świetnymi pomysłami na biznes, z którymi cały czas współpracujemy i wspólnie rozwijamy najlepsze projekty – mówi Jacek Madej – Główny Menedżer ds. Projektów Innowacyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Warunki uczestnictwa w programie

Rekrutacja zespołów ruszyła 20 kwietnia i będzie trwać do 30 maja br. Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową: www.globstar2011.com. Zespół ekspertów, powołany przez organizatorów, na bieżąco dokonuje weryfikacji zgłoszeń.

Global Startup Challenge został zainicjowany przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. Partnerem Strategicznym konkursu jest Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. W inicjatywę zaangażowani są także:, Xevin Investments, Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Miasto Szczecin.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry