Rusza odzyskiwanie danych w Warszawie

Opublikowano: 18 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Od grudnia br. warszawskie firmy i indywidualni użytkownicy komputerów, którzy utracili dane nie muszą wysyłać swoich nośników do Katowic, gdzie mieści się jedyne w Polsce laboratorium odzyskiwania danych. Dzięki współpracy nawiązanej przez firmy MBM Ontrack odzyskiwanie danych, właściciela laboratorium, oraz
Computer Service Support SA – największą firmę serwisową w Polsce, usługa odzyskiwania danych jest już dostępna w Warszawie.

– Współpraca z CSS S.A. jest elementem strategii, której celem jest zapewnienie dostępności usług odzyskiwania danych w całej Polsce. W naszej sieci partnerskiej działa już ponad 500 firm informatycznych posiadających w swej ofercie usługi data recovery. CSS S.A. jest największą z nich pod względem liczby rozwiązywanych przypadków utraty danych – powiedział Jarosław Kubica, dyrektor ds. rozwoju MBM Ontrack.

Nowopowstałe Centrum Odzyskiwania Danych CSS będzie korzystało z technologii Ontrack. Uszkodzone nośniki tylko w trudniejszych przypadkach będą trafiały do laboratorium odzyskiwania danych firmy MBM Ontrack w Katowicach. Specjaliści Centrum Odzyskiwania Danych CSS będą mogli korzystać z opatentowanej przez Ontrack usługi zdalnego odzyskiwania danych Remote Data Recovery, dzięki której możliwe jest odzyskanie danych przez Internet.

– Od lat współpracujemy z CSS S.A. Firma ta świadczy usługi gwarancyjne dla naszych produktów. Porozumienie z MBM Ontrack rozszerza ofertę tych usług. W konsekwencji zarówno nośniki jak i dane naszych klientów otoczone są lepszą opieką – powiedział Janusz Hajdul, dyrektor Działu Wsparcia Technicznego DELL.

Przedstawiciele MBM Ontrack i CSS S.A. zakładają, że dzięki współpracy obu firm do katowickiego laboratorium Ontrack’a będzie trafiać średnio kilkanaście przypadków utraty danych miesięcznie. Średni koszt odzyskiwania danych nie zmieni się i będzie wynosił od 1000 do 4000 złotych w typowych przypadkach utraty danych. Od początku 2003 roku do MBM Ontrack trafiło ponad 850 przypadków utraty danych.

http://www.mbm.com.pl

Sylwester KozakRusza odzyskiwanie danych w Warszawie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.