Rusza program „Students to Business”

Microsoft zainaugurował program Students to Business (S2B), którego celem jest umożliwienie najzdolniejszym studentom kierunków technicznych polskich uczelni wyższych odbycia praktyk w firmach będących wiodącymi partnerami Microsoft
w Polsce. Program powstał we współpracy z polskimi środowiskami akademickimi oraz partnerami firmy.
W dzisiejszym świecie wiedza teoretyczna, którą zdobywają młodzi ludzie w trakcie studiów często nie jest wystarczająca do znalezienia atrakcyjnej pracy. Doświadczenie zawodowe jest, obok dobrego wykształcenia, jednym z najważniejszych elementów wymaganych przez pracodawców. Studenci, którzy w trakcie studiów mają możliwość odbycia staży mają lepsze perspektywy zdobycia atrakcyjnej pracy po skończeniu edukacji. Dlatego polski oddział Microsoft, we współpracy ze środowiskami akademickimi i partnerami, stworzył program Students to Business umożliwiający studentom dotarcie do wiodącym firm informatycznych działających na polskim rynku i odbycie w nich praktyk zawodowych.

„Idea programu Students to Business bardzo nam się podoba i świetnie wpisuje się w nasze potrzeby w zakresie polityki kadrowej. Cieszymy się, że dzięki programowi S2B będziemy mogli zaprosić do nas młode, chętne do nauki osoby, które zdobędą u nas swoje pierwsze doświadczenia, a potem wraz z nami będą wypełniać misję firmy Datacom System, jaką jest dążenie do zadowolenia klientów poprzez zaspokajanie ich realnych potrzeb oraz oczekiwań” – powiedziała Izabela Trojan z Datacom System S.A.

Program Students to Business zapewni studentom możliwość odbycia atrakcyjnych staży, a dla firm oferujących praktyki w ramach programu będzie szansą na wyselekcjonowanie z rynku najbardziej utalentowanych pracowników.

„Program Student to Bussines to w dzisiejszych czasach, w których liczba ofert pracy w branży IT gwałtownie rośnie, szansa dla każdego studenta na dokonanie odpowiedniego wyboru miejsca praktyk. Student nie musi iść w ciemno do pierwszego, lepszego pracodawcy; może wybrać praktykę bazując na opiniach osób, które wcześniej same brały w niej udział oraz mieć pewność, że firma polecana przez takiego potentata jakim jest Microsoft jest firmą rzetelną, rzeczową i przede wszystkim taką, która jest w stanie umożliwić lepszy start” – powiedział Jakub Jałbrzykowski, student Politechniki Białostockiej.

„Jestem studentem z Lublina. W moim mieście niełatwo o dobrą pracę dla absolwentów informatyki, a co za tym idzie i dobre praktyki ciężko jest znaleźć. Byłem, więc mile zaskoczony, kiedy niecałe dwa tygodnie przed startem programu w portalu znalazłem projekt realizowany w Lublinie przez jedną
z większych firm produkujących oprogramowanie w regionie” – dodaje Łukasz Chmielewski, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Jednym z zadań programu Students to Business jest stworzenie nowej płaszczyzny współpracy pomiędzy ośrodkami akademickimi a lokalnymi firmami tak, aby osoby kończące studia były lepiej przygotowane na nowe wyzwania rynkowe. Do udziału w programie zgłosiły się już takie firmy, jak m.in.: ALATUS Sp. z o.o., ANICA SYSTEM SA, Computer World & Wolan Group Sp. z o.o., Datacom System SA, Digital One Sp. z o.o., Gemius SA, InsERT Sp. z o.o., K2 Internet SA, Kom-Pakt PIW Sp. z o.o., LSI Software SA, Softlab Trade Sp. z o.o., TX System Sp. z o.o. oraz VSoft SA.

www.microsoft.com/poland

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top