Ruszają zaliczki w dotacjach na e-biznes i projekty B2B

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie wypłatę zaliczek przedsiębiorcom, którzy uzyskali dofinansowanie na realizację innowacyjnych projektów z działania 8.1. i 8.2 PO IG. Możliwość udzielania zaliczek beneficjentom dotacji na e-usługi oraz projekty B2B daje rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 10 lutego 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wydatków związanych z realizacją programów operacyjnych (Dz.U.2009 Nr 23 poz. 140).

Zarówno beneficjenci działania 8.1. jak i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) będą mogli ubiegać się już na początku realizacji projektu o zaliczki w wysokości nawet 30% wartości dofinansowania. – To duże ułatwienie dla przedsiębiorców w bieżącej realizacji projektów– mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP. – Dokładną wysokość zaliczki przedsiębiorcy określają sami w harmonogramie płatności w momencie podpisywania umowy o dofinansowanie– dodaje.

Przedsiębiorcy, którzy podpisali już umowy o dofinansowanie w ramach konkursów ogłoszonych i rozstrzygniętych w ubiegłym roku mogą wystąpić z indywidualnym wnioskiem o przyznanie zaliczki. Będzie to możliwe po zmianie dotychczasowej umowy, która nie przewidywała wypłaty zaliczek. Pierwsze zaliczki dla beneficjentów tegorocznych konkursów ogłoszonych w lutym, będą wypłacane w momencie podpisywania umów o dofinansowanie.

gov

Realizację projektu nadzoruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które pełni rolę Instytucji Pośredniczącej w działaniach Priorytetu 8 w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka.
www.parp.gov.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry