Ruszył Global Startup Challenge: nawet milion złotych na rozwój e-biznesu

Ruszyła czwarta edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości miliona zł.

gsc2013logoZgłoszenia do konkursu – organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i spółkę Red Sky – można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom infrastrukturę.

Nawet  1 milion zł czeka najlepszych – bo zwycięzców może być wielu! Zgłoszenia zespołów i projektów można przesyłać do 24 lutego poprzez stronę www.globstartup.com. Czekamy na wszystkich, którzy chcą rozwinąć, ulepszyć projekt i są zdeterminowani osiągnąć globalny sukces internetowy  – powiedział Michał Frejtak z Red Sky.

Kto może wziąć udział w konkursie Global Startup Challenge?

Tak jak w poprzednich edycjach szukamy ludzi z pasją, mających kreatywne i niebanalne pomysły. Liczy się także umiejętność wykorzystania tego, co oferuje Internet oraz determinacja w próbach wpływu na jego rozwój. Do finału zakwalifikują się projekty, które mają potencjał zaistnienia nie tylko w kraju, ale też za granicą – dodał Arkadiusz Seńko, prezes zarządu Red Sky.

Organizatorzy wybiorą zgłoszenia, które mają największy potencjał, a ich pomysłodawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, gdzie wezmą udział w trzydniowych warsztatach i indywidualnych konsultacjach z ekspertami.

Konkurs Global Startup Challenge, który daje młodym przedsiębiorcom możliwość odniesienia światowego sukcesu w branży informatycznej, odbędzie się w Szczecinie już po raz czwarty. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem – zeszłorocznych finalistów wybrano spośród ponad 200 zgłoszeń nadesłanych zarówno z Polski, jak i z całego świata – nawet z Indii czy Zimbabwe. Jakie rezultaty przyniosły poprzednie edycje?

Nie chcę zabrzmieć banalnie, ale GSC naprawdę zapoczątkowało nowy rozdział dla NeptunIDE. Kiedy braliśmy udział w konkursie, nasz projekt dopiero „raczkował” i to tak naprawdę GSC było dla nas motywacją do jego rozwijania. Już na etapie preinkubacji opieka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Red Sky znacznie przyczyniła się do rozwoju NeptunIDE, przede wszystkim pozwoliła nam na przeprowadzenie bardzo istotnych badań użyteczności oraz korzystanie z cennych konsultacji – powiedziała Katarzyna Sokołowska, prezes zarządu NeptunIDE.

NeptunIDE jest spółką, w którą zainwestowaliśmy już wspólnie z Red Sky po edycji 2011 i jest to projekt, który bardzo dynamicznie się rozwija  – powiedział Grzegorz Gawlik, Menedżer Funduszu Pomeranus SEED. Prowadzone są także zaawansowane rozmowy z laureatem edycji 2012, spółką Solpeo, która opracowała Solpeo Gaming Platform – platformę dla programistów, wykorzystująca technologię HTML5 do budowania gier na przeglądarki internetowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce wystartuje wspólny projekt – dodaje Gawlik.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry