Ruszył serwis o instrumentach pochodnych

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchomiła serwis internetowy, poświęcony rynkowi instrumentów pochodnych. Serwis został opracowany i wykonany przez Supermedia Interactive. Jego podstawowym zadaniem jest edukacja osób inwestujących w instrumenty pochodne.

 

W serwisie dostępne są aktualne i pewne informacje na temat kontraktów terminowych, opcji i jednostek indeksowych. Są w nim prezentowane bieżące notowania i wykresy serii kontraktów oraz opcji znajdujących się w obrocie. Użytkownicy mogą w nim znaleźć dane i informacje niezbędne inwestorom zainteresowanym tym segmentem rynku. Ciekawym materiałem są tłumaczenia artykułów z serwisu The Options Industry Council.

Wśród mechanizmów zwiększających funkcjonalność serwisu warto wymienić: ankietę, FAQ, kalendarz obrotu – pokazujący jakie serie kontraktów i opcji znajdują się aktualnie w obrocie, wykresy porównawcze instrumentów oraz dane historyczne wskaźników dla opcji.

Serwis został opracowany w oparciu o Content Manager – autorski system zarządzania treścią zaprojektowany przez Ruszył serwis o instrumentach pochodnych 1Supermedia Interactive. Wdrożone zostały mechanizmy importu danych z zewnętrznych źródeł udostępnionych przez GPW – m.in. danych o kontraktach, notowaniach, członkach giełdy, udziałów członków giełdy w obrotach i wskaźników greckich dla opcji.

Serwis został uruchomiony pod koniec czerwca. Jest dostępny pod adresem: Pochodne.gpw.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top