Rynek muzyki w Polsce to 79 mln zł, online to ok. 25 proc.

Opublikowano: 26 sierpnia 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Związek Producentów Audio Video podsumował pierwsze półrocze 2014 r. Całkowita sprzedaż muzyki wyniosła 79 mln zł, rynek muzyki online według szacunków ZPAV przekroczył poziom 25 proc.

Wartość hurtowa polskiego rynku muzycznego w I półroczu 2014 roku wyniosła 79 mln zł, co stanowi wzrost o 0,6% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Jednym z powodów wzrostu jest dynamiczny wzrost sprzedaży muzyki w postaci cyfrowej. Warto jednak dodać, że sprzedaż produktów fizycznych była niższa o blisko 5 proc. niż przed rokiem.

muzyka online
Cyfrowy rynek sprzedaży muzyki wzrósł, w porównaniu do pierwszego półrocza roku ubiegłego o 20,4% i zamknął te sześć miesięcy kwotą ponad 19,5 mln zł. Najwyższy wzrost, o 61,30%, odnotował dochód z tytułu subskrypcji, do którego zalicza się zyski z abonamentów w takich serwisach jak: Deezer, WiMP, Spotify, czy Muzo. Spadły natomiast, o 35,30 %, pobrania do telefonów komórkowych oraz o 23,90 % pobrania online.

Sylwester KozakRynek muzyki w Polsce to 79 mln zł, online to ok. 25 proc.

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.