Rynek VoIP w Polsce

84% respondentów, którzy korzystają z technologii VoIP uważa, że inwestycja ta jest z punktu efektów finansowych opłacalna – wynika z badania “Rynek VoIP w Polsce”. Zdaniem 42% respondentów skala oszczędności wydatków na połączenia telefoniczne po wdrożeniu VoIP waha się pomiędzy 20-30%.

“Wśród menedżerów mających doświadczenie w pracy z VoIP przeważają bardzo pozytywne doświadczenia związane zarówno z oceną efektów finansowych inwestycji, jak i jakością rozwiązań” – piszą analitycy w raporcie. Z badania wynika, że wśród menedżerów firm, które nie wdrożyły tej klasy rozwiązania aż 53% ma pozytywny stosunek do technologii VoIP.

Badanie polskiego rynku usług VoIP zostało przeprowadzone przez I-Metrię w sierpniu br., a uzyskane wyniki opracowano w formie raportu “Rynek VoIP w Polsce”. Badaniem objęto rynek klientów korporacyjnych. Celem badania było określenie potencjału rozwoju polskiego rynku usług VoIP oraz zbadanie oczekiwań względem rozwiązań tego typu wśród menedżerów IT dużych firm.

Część raportu jest do ściągnięcia w dziale Download.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry