Samsung i Apple sprzedają połowę smartfonów na świecie

Opublikowano: 27 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Samsung prześcignął firmę Apple i jest obecnie największym sprzedawcą smartfonów na świecie.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Strategy Analytics, Samsung ma obecnie 31 proc. światowego rynku smarfonów, podczas gdy zajmująca drugie miejsce firma Apple odpowiada za 24 proc. sprzedaży. Według szacunków analityków Samsung sprzedał w ostatnich trzech miesiącach 44,5 mln urządzeń, podczas gdy Apple – 35,1 mln iPhone’ów.

Samsung i Apple sprzedają połowę smartfonów na świecie 1

Samsung może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych. W stosunku rok do roku sprzedaż smartfonów wzrosła o 253 proc. Najbardziej popularnymi modelami są Note, S2 i Y.

Klienci coraz chętniej sięgają po smartfony. Sprzedaż tego typu urządzeń wzrosła o 41 proc. rok do roku – to 145,3 mln telefonów. Apple i Samsung odpowiadają za ponad połowę całkowitej sprzedaży.

Warto zwórcić także uwagę na firmę Nokia, której udział w rok spadł z poziomu 23,5 proc. do zaledwie 8,2 proc. Firmę ratuje dobra sprzedaż telefonów Lumia.

Dawid ZarazińskiSamsung i Apple sprzedają połowę smartfonów na świecie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.