Samsung organizuje turniej gier komputerowych WCG 2003

1 lipca rozpoczynają się eliminacje do największego krajowego turnieju gier komputerowych World Cyber Games. Polska jest jednym z 55 krajów biorących udział w jedynej tego typu globalnej rywalizacji. Zwycięscy polskich finałów pojadą do Seulu, gdzie zmierzą się z 500 najlepszymi graczami z całego świata. Samsung Electronics Polska, podobnie jak w ubiegłych edycjach jest głównym organizatorem i inicjatorem imprezy. Proces informatyzacji koreańska firma powierzyła informatycznej spółce Comtica.

Tegoroczne eliminacje w całości będą rozegrane za pośrednictwem Internetu, co wiąże się to z koniecznością uruchomienia portalu internetowego. Portal jest zintegrowany z dostarczonym przez Samsung systemem GENIUS, specjalną koreańską aplikacją odpowiadającą za sędziowanie i przetwarzanie wyników gier. Należy też w taki sposób skonfigurować portal, aby gracze mogli się w nim rejestrować i poprzez niego rozpoczynać każdą rozgrywkę. Dzięki temu organizatorzy będą mieli gwarancję właściwej selekcji najlepszych zawodników i sprawiedliwej oceny wszystkich graczy.

Na potrzeby turnieju, Comtica na platformie portalu korporacyjnego stworzyła oficjalny serwis internetowy (wcg.pl), w którym gracze mogą się rejestrować. Na stronie dostępne będą informacje o przebiegu turnieju WCG oraz o wszystkich imprezach towarzyszących. Najważniejszym przeznaczeniem serwisu będzie jednak umożliwienie prowadzenia rozgrywek online, za pośrednictwem Internetu. Zarejestrowani zawodnicy otrzymają własne hasło uprawniające do wzięcia udziału w grze. Po podaniu hasła w serwisie wcg.pl gracze będą dopuszczani do gry – według ustalonego wcześniej harmonogramu. Przeprowadzenie eliminacji wyłącznie w Internecie ułatwi organizację turnieju pod względem logistycznym i zredukuje koszty przedsięwzięcia. Także dzięki temu w zawodach powinno wziąć udział więcej zainteresowanych.

Samsung już po raz drugi współpracuje z Comtica nad polską edycję turnieju WCG. W tym roku polscy gracze zmagać się będą w czterech kultowych grach akcji i strategii – Counter Strike, Starcraft Brood War, Warcraft III oraz Unreal Tournament. Eliminacje rozpoczynają się 1 lipca br. i zakończą się wielkim ogólnopolskim finałem, który odbędzie się 6 września w warszawskiej Hali Expo XXI.

http://www.comtica.pl
http://www.wcg.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top