SARE otwiera oddział w Niemczech

Opublikowano: 8 lipca 2015. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Spółka SARE, technologiczna spółka notowana na NewConnect, rozpoczyna nowy etap ekspansji zagranicznej. 29 czerwca działalność rozpoczęła spółka SARE GmbH. Spółka została zarejestrowana w Niemczech i będzie odpowiedzialna za obsługę klientów grupy na tym rynku.

sareDotychczas realizacja kontraktów zagranicznych przynosiła ponad 25% przychodów grupy – chcemy by udział ten rósł. Nawiązaliśmy ważne relacje z klientami. Poznaliśmy lepiej wymagania na rynkach za naszą zachodnią granicą. Uzbrojeni w tę wiedzę i doświadczenie postanowiliśmy rozpocząć kolejny etap ekspansji zagranicznej – powiedział Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu SARE SA. – To dla nas ważny moment. Polska spółka technologiczna, tworzona przez polskich inżynierów i specjalistów ds. komunikacji i marketingu, przy wsparciu kolegów zatrudnionych w niemieckiej spółce zależnej, będzie sprzedawać swoje systemy informatyczne i usługi o nie oparte. Cieszę się, że dołączamy do grona polskich spółek realizujących z powodzeniem strategię ekspansji zagranicznej– dodał.

Niemiecka spółka będzie odpowiedzialna za obsługę obecnych i przyszłych klientów SARE SA na rynku niemieckim. Wsparcie technologiczne będzie zapewniane przez polskich informatyków zdalnie, z centrali Grupy SARE w Rybniku.

Dawid ZarazińskiSARE otwiera oddział w Niemczech

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.