Seks a Internet – nowe badanie TNS OBOP

Mimo, że globalna sieć jest dla nas przede wszystkim źródłem informacji przydatnych w pracy lub w nauce (przyznaje tak aż 90% internautów), jednym z istotnych powodów korzystania z Internetu jest także możliwość nawiązywania nowych kontaktów. Znajomości w sieci szuka niemal połowa jej użytkowników (47%) – wynika z badania prof. Zbigniewa Izdebskiego 'Seks a Internet’, zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie Schering Polska*.

Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy Internetu kontaktują się z innymi osobami w sieci jest możliwość porozmawiania z ciekawymi ludźmi (51%). Często wymieniano też możliwość pozostania anonimowym (37%), sposobność do utrzymywania kontaktu ze znajomymi (34%), wymiany doświadczeń, informacji (27%) czy też szukanie osób o podobnych zainteresowaniach (25%).

Badani wskazywali także na emocjonalno-erotyczne aspekty korzystania z Internetu. 13% wymieniło możliwość porozmawiania o sprawach intymnych, takich o których trudno rozmawia się z innymi w cztery oczy, 12% wspomniało o szukaniu bratniej duszy czy wręcz miłości, 11% – o sposobności umówienia się na randkę. 8% respondentów jest zdania, iż powodem przebywania w sieci jest możliwość zapoznania kogoś, z kim można się następnie umówić 'na żywo’, czyli w tzw. 'realu’, zaś dla 4% jest to okazja do poznania życiowego partnera.

Przeszło połowa internautów, którzy mają na koncie znajomości zawarte w sieci, rozmawia ze swoimi internetowymi znajomymi na tematy związane z seksem. Takie rozmowy prowadzi się nie ze wszystkimi, a jedynie z wybranymi internautami.

Jednak podczas gdy rozmowy internetowe o seksie wydają się internautom bardzo atrakcyjne, to wirtualny seks nie może być równie satysfakcjonujący jak seks z rzeczywistym partnerem – uważają tak niemal wszyscy pytani (97%).

Poza możliwością nawiązywania kontaktów, Internet jest źródłem wiedzy i informacji na tematy intymne. Spośród internautów zapytanych o cele korzystania z Internetu, 28% przyznaje, że przeszukiwało sieć pod kątem informacji związanych z seksem. Częściej takich informacji poszukiwali mężczyźni (39%), osoby w wieku 20-29 lat (40%), stanu wolnego (32%) i korzystający codziennie z Internetu (37%). Natomiast rzadziej informacji związanych ze sferą intymną poszukiwały kobiety (14%) i osoby pozostające w związkach małżeńskich (22%).

Z szerokiego spektrum treści erotycznych, internauci najczęściej poszukują w sieci humoru nawiązującego do seksu (61%) oraz erotycznych zdjęć, filmów, opowiadań bądź komiksów (57%). Informacji o metodach antykoncepcji poszukuje 36% internautów.

http://www.tns-global.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry