Serwis na wagę złota – poradnik relacji inwestorskich

Wraz z autorami przedstawiamy poradnik dla menedżerów zarządzających relacjami inwestorskimi online – „Serwis na wagę złota”. Twórcą raportu jest agencja eFRESH. Raport powstał we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych, Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych oraz IAB Polska.

Serwis na wagę złota – poradnik relacji inwestorskich 1Celem raportu jest podnoszenie jakości serwisów relacji inwestorskich w Polsce. W wyniku analizy przeprowadzonej przez ekspertów agencji eFRESH wyłonione zostały elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania relacji inwestorskich online.

Agencja eFRESH wraz z zaproszonymi do współpracy ekspertami wyłoniła także dziesięć błędów, które najczęściej występują na stronach spółek giełdowych. Za najbardziej rażące specjaliści uznali: błędy usability, ograniczanie informacji na stronie, niespójność graficzną, a także inne, bardziej techniczne braki, jak np. nieaktualne kalendarium, brak archiwalnych notowań giełdowych czy brak kontaktu do rzecznika prasowego.

W poradniku nie zabrakło również wskazówek, w jaki sposób opisane funkcjonalności wdrażać w praktyce. Eksperci eFRESH przygotowali zestaw dobrych praktyk stosowanych w istniejących serwisach relacji inwestorskich – spełniających standardy GPW i zgodnych z dziesięcioma elementami efektywnych relacji inwestorskich online. Przedstawione zostały także najlepsze praktyki zagraniczne, które są stosowane na całym świecie i często nagradzane w międzynarodowych konkursach.

 Mamy nadzieję, że raport ten zachęci osoby odpowiedzialne za relacje inwestorskie do gruntownego przeanalizowania sytuacji własnej spółki, doprowadzi do poprawienia błędów znajdujących się na stronie oraz do wprowadzenia licznych udogodnień, tak by serwis RI stanowił dla inwestorów źródło cennych informacji – powiedziała Jagoda Sielska, koordynator projektu z agencji eFRESH.

Wśród ekspertów zaproszonych do współpracy znaleźli się m.in.:

  • dr Mirosław Kachniewski, Prezes SEG;
  • Agnieszka Gontarek, Dyrektor Działu Emitentów GPW;
  • Piotr Borowski, Dyrektor Działu Relacji Inwestorskich i Analiz GPW;
  • Jarosław Dominiak,  Prezes Zarządu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych;
  • Jarosław Sobolewski, Dyrektor Generalny IAB Polska;
  • Jarosław Ryba, Redaktor prowadzący Bankier.pl;
  • dr Tomasz Sójka, Adwokat, Partner Zarządzający Sójka & Maciak Adwokaci.

Całość raportu jest dostępna na stronie: www.poradnikri.pl.

Autorem raportu jest eFRESH (www.efresh.com.pl) – agencja marketingu interaktywnego specjalizująca się od 2002 r. w tworzeniu kompleksowych strategii obecności marek w Internecie. Nasza Redakcja jest partnerem raportu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top