Dziś startują Sieciaki.pl

Rusza nowa wersja serwisu internetowego dla dzieci poświęconego edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie – Sieciaki.pl. Serwis zostanie oficjalnie zaprezentowany 21 grudnia o godzinie 10.00 w warszawskim kinie Orange Imax w obecności blisko 400 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. Symbolicznego uruchomienia serwisu dokona Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, który objął tą inicjatywę honorowym patronatem.

Nowa wersja serwisu Sieciaki.pl to reakcja Fundacji Dzieci Niczyje na rosnące zainteresowanie najmłodszych internautów serwisami społecznościowymi. W portalu uwzględniono aktualne trendy i zjawiska związane z korzystaniem z Internetu przez dzieci, zastosowano również najnowsze rozwiązania techniczne. Serwis wyposażono m.in. w funkcje charakterystyczne dla portali społecznościowych (profil, komentarze, znajomi itp.), dzięki czemu powstała przestrzeń do edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa w społecznościach internetowych. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych internautów komunikację między dziećmi ograniczono do posługiwania się emotikonami i zdefiniowanymi frazami. Serwis zawiera również stale aktualizowany katalog bezpiecznych serwisów internetowych dla dzieci – Sieciakowe BeSt, elementy gry RPG, oraz bogaty wybór edukacyjnych materiałów multimedialnych.

Projekt Sieciaki.pl jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje od września 2004 r. w ramach programu europejskiego Safer Internet. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. W dotychczasowej wersji serwisu zarejestrowało się blisko 130 tys. dzieci. Na fabule serwisu oparto scenariusze zajęć edukacyjnych i kursy e-learningowe wykorzystywane w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top