Skype i Logitech zapowiadają nowy standard wideorozmów

Skype oraz Logitech ogłosiły nawiązanie współpracy, której efektem ma być ustanowienie nowego standardu połączeń wideo przez Internet.
W listopadzie udostępniona zostanie oficjalna wersja Skype 3.6 dla Windows, dzięki której internauci mają cieszyć się wysoką jakością połączeń wideo przez Skype.

– To bardzo ważny moment jeśli chodzi o rozwój połączeń wideo przez Internet – powiedział Gareth O’Loughlin, General Manager, Mobile and Hardware Devices w Skype – Przekazy wideo wysokiej jakości dotychczas były dostępne jedynie poprzez kosztowne, stacjonarne systemy do wideo konferencji. Teraz można korzystać z tego bez wydawania majątku. Co czwarte połączenie przez Skype wykorzystuje przekaz wideo który, podobnie jak wszystkie rozmowy pomiędzy użytkownikami Skype, jest bezpłatny.

– Wideorozmowy przez Skype i kamerki internetowe Logitech spełniają wszystkie wymogi stawiane obecnie przez użytkowników – mówi Gina Clark, wiceprezes Logitech ds. komunikacji internetowej – Obraz pojawiający się na ekranie jest wyraźny i płynny. W niedalekiej przyszłości ten standard komunikacji internetowej stanie się niezastąpiony – dodaje.

Skype 3.6 pozwala transmitować obraz wideo o rozdzielczości 640 na 480 pikseli z szybkością do 30 klatek na sekundę. Aby uzyskać przekaz wysokiej jakości potrzebny jest komputer z dwurdzeniowym procesorem, certyfikowane kamery Logitech (QuickCam® Pro 9000, QuickCam® Pro for Notebooks lub QuickCam® Sphere AF) oraz połączenie internetowe o prędkości co najmniej 384 kbp/s w obu kierunkach. Dotychczas rozmowy wideo odbywały się w rozdzielczości 320 na 240 pikseli i szybkości 15 klatek na sekundę. High Quality Video daje więc obraz cztery razy większy i dwa razy bardziej płynny.

Skype i Logitech wspólnie osiągnęły proponowaną jakość połączeń wideo dzięki współpracy przy tworzeniu oprogramowania Skype oraz przeprojektowaniu odpowiednich sterowników pozwalających w pełni wykorzystać nowoczesną technologię zastosowaną w kamerach Logitech. Efektem synchronizacji tych trzech elementów jest High Quality Video. Początkowo, funkcja High Quality Video w Skype będzie dostępna wyłącznie przy wykorzystaniu kamer Logitech® QuickCam® Pro 9000, Logitech® QuickCam® Pro for Notebooks i QuickCam® Sphere AF.

Kamery Logitech certyfikowane dla Skype High Quality Video posiadają układ optyczny firmy Carl Zeiss, wysokiej jakości system autofocus, dla szybkiego i płynnego wyostrzania obrazu, eliminujący niewygodną ręczną regulację obrazu. W czasie poniżej trzech sekund kamera optymalnie dopasowuje ostrość obrazu, nawet gdy przedmiot znajduje się w odległości 10 centymetrów od obiektywu. Kamera QuickCam® Sphere AF posiada ruchomą głowicę o zakresie  190 stopni w poziomie i 100 stopni w pionie, z unikalnym systemem śledzenia ruchu.

Użytkownicy będą mogli pobrać oficjalną wersję oprogramowania Skype 3.6 dla Windows w listopadzie ze strony skype.com. Skype 3.6 obsługiwać będzie 28 języków.  Oprogramowanie QuickCam (wersja 11.5) dostępne jest na stronie www.logitech.com/downloads. W sprzedaży znajdują się już kamery Logitech QuickCam Pro 9000 i QuickCam Pro for Notebooks.

Kamery Logitech oferowane będą w cenach: QuickCam® Pro 9000 – 429 PLN, QuickCam® Pro for NB – 400 PLN , QuickCam® Sphere AF –  549 PLN

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry