Słodkie lata 90.: kolekcjoner sprzedaje kolekcję wszystkich gier na SNES-a

Opublikowano: 11 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Jeśli ktoś z nostalgią wspomina elektroniczną rozrywkę z lat 90. ubiegłego wieku to jest szansa by powrócić do tamtych chwil. Jeden z użytkowników serwisu Reddit sprzedaje kolekcję wszystkich gier wydanych na konsolę SNES. Ile trzeba wydać na taki zestaw?

Użytkownik Byuu sprzedaje na eBay’u swoją kolekcję gier na konsolę SNES. To 721 tytułów – wszystkie gry, które zostały kiedykolwiek wydane w USA, Meksyku i Kanadzie. Jak zapewnia sprzedający, każda gra ma oryginalne pudełko, a 85 proc. z nich – oryginalną instrukcję. Wszystkie też kartridże mają działać bez zarzutu.

Słodkie lata 90.: kolekcjoner sprzedaje kolekcję wszystkich gier na SNES-a 1

Ile trzeba zapłacić za taką kolekcję? Blisko 25 tys. dolarów. Byuu obiecuje, że zarobione pieniądze chce przeznaczyć na stworzenie podobnych zestawów dla gier, które wyszły w Europie i Japonii.

Super Nintendo Entertainment System (SNES) jest 16-bitową konsolą do gier, która osiągnęła wielki sukces w krajach zachodniej Europy, USA oraz w Japonii (pod nazwą Super Famicom). Była następcą Nintendo Entertainment System, którego „klonem” był bardzo popularny w Polsce Pegasus. Gry udostępniane były w postaci kartridża. Obecnie istnieje szereg emulatorów, które pozwalają bawić się grami ze SNES-a na PlayStation, iPhonie czy Symbianie.

Dawid ZarazińskiSłodkie lata 90.: kolekcjoner sprzedaje kolekcję wszystkich gier na SNES-a

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.