Słowniki w sieci – MEGAsłownik doceniony

Opublikowano: 4 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Testy pisma „Komputer Świat” wykazały, że MEGAsłownik.pl jest najlepszym słownikiem online w polskiej sieci. Kolejne miejsca w rankingu zajęły słowniki: LING.pl, Google Tłumacz, Onet Portal Wiedzy Tłumacz i Wikisłownik.

„Megasłownik.pl zdecydowanie wyróżnia się wśród innych – to nie tylko prosty translator, ale też pomoc w nauce” – czytamy w artykule przygotowanym przez redaktorów „Komputer Świat”.

MEGAsłownik.pl to obecnie 12 słowników on-line i ponad 2 miliony wyrażeń. Największym i najważniejszym jest słownik angielsko-polsko-angielski, który zawiera także słownictwo specjalistyczne. Za pośrednictwem strony można także skorzystać m.in. ze słowników tłumaczących na język polski (i odwrotnie z polskiego na język obcy) słowa z języków: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, duńskiego, ukraińskiego, chorwackiego, francuskiego, rosyjskiego.

– MEGAsłownik cały czas jest rozwijany, wkrótce dodane zostaną nowe, ciekawe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią internautom korzystanie ze strony – mówi Jerzy Michalski, Product Owner serwisu, odpowiedzialny za jego rozwój – cały czas pracujemy nad ulepszeniem słownika biorąc pod uwagę sugestie użytkowników.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły słowniki: LING.pl, Google Tłumacz, Onet Portal Wiedzy Tłumacz i Wikisłownik.

Opis testów słowników: pod tym linkiem

www.megaslownik.pl

Hanna LaskowskaSłowniki w sieci – MEGAsłownik doceniony

Podziel się!

O autorze

hania