Smartfon to nie tylko aplikacje – to również lepsza forma komunikacji

Najważniejsze funkcje smartfonów skupione są wokół komunikacji i aplikacji, które będą nas wspierać w codziennych kontaktach ze znajomymi i współpracownikami. Jedną z nich jest Viber.

Wydaje się, że SMS i rozmowy telefoniczne nie zmieniły właściwie kształtu przez ostatnie 10 lat. Są jednak aplikacje, które oferują znacznie więcej i co ważne, pozwalają na darmową komunikację. Jedną z nich jest WhatsApp, jeden z popularniejszych programów do komunikacji tekstowej. Dziś chcielibyśmy zainteresować Was projektem Viber. To system komunikacji tekstowo-głosowej dla chyba wszystkich platform i producentów telefonów (iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia czy nawet Bada).

Smartfon to nie tylko aplikacje – to również lepsza forma komunikacji 1

Aplikacja pozwala nam na wykonywanie bezpłatnych połączeń telefonicznych i rozmów tekstowych z innymi użytkownikami tej aplikacji. Jedynym warunkiem jest posiadanie – najlepiej nielimitowanego – pakietu transmisji danych, nawet najtańszego oferowanego przez operatora. Poza oczywistą przewagą z powodu kosztów, wielu użytkowników wskazuje na dobrą jakość wykonywanych połączeń głosowych. Warto tutaj dodać, że nie musimy zakładać żadnych dodatkowych kont i pamiętać haseł – aplikacja identyfikuje nas i innych naszych znajomych już na poziomie książki adresowej – nie musimy więc także pamiętać loginów naszych znajomych. Po instalacji na liście kontaktów od razu pokaże nam się lista osób z naszych kontaktów, które korzystają z Viber.

W ramach ciekawostki można dodać, że aplikacja zyskała sporo nowych użytkowników w Polsce po niedawnej aktualizacji WhatsApp dla iOS. Po tej aktualizacji program wyłączał się bez powodu po kilku sekundach i uniemożliwiał komunikację. Użytkownicy zachęceni taką formą wymiany informacji zaczęli poszukiwać innego, działającego systemu i Viber szybko pojawił na czołowych pozycjach w AppStore.

Viber jest bezpłatny dla wszystkich platform – szczegóły znajdziecie na stronie producenta.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top