Socl otwarty dla zainteresowanych

Microsoft otwiera swój projekt Socl. Teraz każdy może sprawdzić na czym polega “społecznościowe wyszukiwanie”.

Pierwsze doniesienia o Socl pojawiły się w grudniu 2011 r. Serwis był do tej pory dostępny dla ograniczonej liczby testerów. Teraz mogą z niego korzystać wszyscy zainteresowani.

Socl otwarty dla zainteresowanych 1

Czym jest Socl? Microsoft określa go jako połączenie serwisu społecznościowego, wyszukiwarki i projektu edukacyjnego. Nie ma być jednak konkurencją dla Facebooka, Twittera czy Pinteresta. Ma pozwalać “wyrażać i dzielić się pomysłami poprzez bogate w treści wpisy zawierające grafiki, linki, tekst i wideo”. O kształcie serwisu decydują jednak korzystające z niego osoby.

Sposób, w jaki użykownicy wykorzystują Socl jest nieco inny od tego, który my zakładaliśmy. Naszym celem jest demokratyzacja wzornictwa i tworzenie pięknych wpisów – powiedziała Lili Cheng, odpowiedzialna za projekt.

Socl otwarty dla zainteresowanych 2

Wyszukiwanie grafik ma w Socl kluczowe znaczenie. Są też strony tematyczne, możliwość tworzenia kanałów dla znajomych. Odbiorcami serwisu mają być już nie tylko studenci, ale także inne grupy użytkowników.

Socl otwarty dla zainteresowanych 3

Warto dodać, że Socl pozostaje projektem eksperymentalnym, nad którym wciąż trwają prace. Microsoft nie zdradza również czy i jak zamierza na nim zarabiać.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry