Socl otwarty dla zainteresowanych

Microsoft otwiera swój projekt Socl. Teraz każdy może sprawdzić na czym polega “społecznościowe wyszukiwanie”.

Pierwsze doniesienia o Socl pojawiły się w grudniu 2011 r. Serwis był do tej pory dostępny dla ograniczonej liczby testerów. Teraz mogą z niego korzystać wszyscy zainteresowani.

Socl otwarty dla zainteresowanych 1

Czym jest Socl? Microsoft określa go jako połączenie serwisu społecznościowego, wyszukiwarki i projektu edukacyjnego. Nie ma być jednak konkurencją dla Facebooka, Twittera czy Pinteresta. Ma pozwalać “wyrażać i dzielić się pomysłami poprzez bogate w treści wpisy zawierające grafiki, linki, tekst i wideo”. O kształcie serwisu decydują jednak korzystające z niego osoby.

Sposób, w jaki użykownicy wykorzystują Socl jest nieco inny od tego, który my zakładaliśmy. Naszym celem jest demokratyzacja wzornictwa i tworzenie pięknych wpisów – powiedziała Lili Cheng, odpowiedzialna za projekt.

Socl otwarty dla zainteresowanych 2

Wyszukiwanie grafik ma w Socl kluczowe znaczenie. Są też strony tematyczne, możliwość tworzenia kanałów dla znajomych. Odbiorcami serwisu mają być już nie tylko studenci, ale także inne grupy użytkowników.

Socl otwarty dla zainteresowanych 3

Warto dodać, że Socl pozostaje projektem eksperymentalnym, nad którym wciąż trwają prace. Microsoft nie zdradza również czy i jak zamierza na nim zarabiać.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry