Software Mind S. A. w drodze na GPW

Software Mind S.A. – producent rozwiązań informatycznych dla biznesu planuje w III/IV kwartale 2008 roku debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wejście na parkiet ma służyć pozyskaniu kapitału w celu zwiększenia komplementarności produktów, rozszerzeniu kanałów sprzedaży za granicą oraz rozwoju technologii semantycznych. Software Mind S.A. jest globalnie działającą firmą typu software house, której akcje notowane będą na GPW.
Debiut na GPW umożliwi nam szybką realizację przyjętej strategii rozwoju ukierunkowanej na jeszcze silniejszą obecność spółki na rynkach zagranicznych oraz na dalszy rozwój innowacyjnych technologii semantycznych.” – powiedział Janusz Homa, President, CEO Software Mind.

Software Mind S.A. jest Spółką typu software house, produkuje i dostarcza rozwiązania software’owe na rynek globalny. Firma oferuje rozwiązania dla segmentu B2B w sektorze telekomunikacyjnym, finansowym i energetycznym.     Software Mind S.A. odgrywa znaczącą rolę na światowym rynku technologii semantycznych, które mają zmienić oblicze nowoczesnej informatyki. Od momentu powstania w 1999 roku, strategia firmy zakłada skoncentrowanie sprzedaży na rynkach zagranicznych. Zespół managerów Software Mind S.A. posiada wiedzę i doświadczenie związane z budową, rozwojem i zarządzaniem dużymi przedsięwzięciami na rynku międzynarodowym.

Rynek i strategia:
Strategia firmy opiera się na rozwoju dwóch obszarów na rynku międzynarodowym i krajowym. Pierwszy z nich to obszar sprawdzonych rozwiązań branżowych, stanowiący silne zaplecze stabilnego rozwoju firmy oraz oferujący duży potencjał wzrostu na rynku międzynarodowym. Drugi obejmuje rozwiązania oparte na technologiach semantycznych, będący dużą szansą dla firmy na zdobycie znaczącego udziału w światowym rynku rozwiązań Web 3.0 i Web 4.0.

W ramach obszaru sprawdzonych rozwiązań branżowych Software Mind S.A. dostarcza średnim i dużym przedsiębiorstwom rozwiązania w zakresie: Customer Management, Business Intelligence (BI), Business Process Management (BPM), Enterprise Application Integration (EAI)/Service Oriented Architecture (SOA), Enterprise System Development.

Unikalną w skali świata wartością Spółki są rozwijane od trzech lat kompetencje i wiedza w zakresie technologii semantycznych. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu, Software Mind S.A. z powodzeniem realizuje kolejne projekty dla klientów zagranicznych. W ramach tego obszaru Software Mind S.A. planuje dalszy rozwój w trzech kierunkach:
–  Corporate Semantic Web –  w ramach którego Spółka będzie świadczyć usługi oraz wytwarzać komponenty          w zakresie integracji i analizy informacji przechowywanych w systemach korporacyjnych firm. Rozwiązania takie dadzą pełniejszy i automatyczny dostęp do wiedzy pracownikom korporacji.

–  Aplikacje wertykalne – w ramach którego Spółka planuje tworzyć produkty branżowe dla finansów, medycyny       i turystyki wykorzystujące zastosowanie analizy znaczeniowej. Produkty te umożliwią budowanie nowych jakościowo usług dla konsumentów.

–  Collective Inteligence – w ramach którego Spółka planuje budowę rozwiązań wykorzystujących wiele rozproszonych źródeł danych, których przetwarzanie, analiza i wnioskowanie odbywać się będzie w czasie rzeczywistym. Przykładem rozwiązań tego typu są systemy wsparcia zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry