Spółka Łukasza Wejcherta kupuje Netsprint

Dirlango, spółka należąca do Łukasza Wejcherta i Macieja Żaka, przejmuje 70 proc. akcji Netsprint i zapowiada mocniejsze wyjście poza Polskę. Po transakcji zarząd Netsprint S.A. pozostaje w niezmienionym składzie – tworzą go Artur Banach, wieloletni prezes oraz Łukasz Duda, chief revenue officer. 

Netsprint w 2014 roku osiągnął przychody na poziomie 19,3 mln zł i zysk EBITDA na poziomie 1,85 mln zł. W spółce zatrudnionych jest 70 osób.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Dirlango, bo dzielimy te same wartości i wierzymy, że działając razem będziemy w stanie budować lepsze produkty i skutecznie wzmacniać swoją pozycję. Dla nas ta transakcja to wyraźny sygnał, że firmy technologiczne made in Poland mają przed sobą jasną przyszłość – podsumowuje Artur Banach, prezes zarządu Netsprinta.

Banach_Wejchert_1
Artur Banach, Łukasz Wejchert

Netsprint ma unikalne, technologiczne DNA. Bardzo je cenię. To ono od 14 lat jest siłą napędową firmy. Dzięki temu spółka już nieraz była w stanie zmieniać się, elastycznie reagując na potrzeby rynku. To świetny fundament do dalszego rozwoju. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy unikalne produkty w Polsce i zagranicą – dodał Łukasz Wejchert, Dirlango.

Dotychczasowi udziałowcy Netsprinta (6 osób prywatnych, w tym Artur Banach), pozostają współwłaścicielami spółki. Natomiast firma Dirlango zostaje udziałowcem większościowym i inwestorem strategicznym.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry