Sport24.pl dla prawdziwych kibiców

Już prawie 100 pasjonatów sportu redaguje portal Sport24.pl. Zwiększenie o ponad jedną trzecią składu redakcji oraz wzrost oglądalności portalu o 60 proc. to pierwsze efekty integracji portalu z Platformą Mediową Point Group S.A.
Platforma Mediowa Point Group kupiła pakiet większościowy udziałów w spółce zarządzającej portalem Sport24.pl pod koniec 2007 r. W pierwszej fazie  działania integracyjne prowadzone były na dwóch poziomach – organizacyjnym oraz funkcjonalnym. W ramach integracji organizacji Infini Sp. z o.o., spółka zarządzająca Sport24.pl, zmieniła nazwę na Sport24.pl Sp. z o.o., a jej siedziba została przeniesiona z Lublina do Warszawy.

Jednocześnie trwały prace nad zmianami w samym serwisie, który został przeniesiony na nowe serwery, które są w stanie obsłużyć pięciokrotnie większy ruch z opcją szybkiej rozbudowy w zależności od potrzeb. Portal Sport24.pl otrzymał również nową szatę graficzną i doczekał się liftingu logotypu. Wprowadzono też zmiany w tematyce prezentowanej przez serwis – oprócz doniesień ze stadionów piłkarskich, lodowisk hokejowych oraz torów F1 i żużlowych pojawiły się równie interesujące dla kibiców piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, skoki narciarskie, sporty wodne i boks.

O tym, że zmiany Sport24.pl wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kibiców, świadczą statystyki. Oglądalność serwisu wzrosła o 60 proc., liczba powracających użytkowników – o 20 proc. O prawie jedną trzecią zwiększyła się liczba zarejestrowanych użytkowników.

Obecnie w Sport24.pl trwają prace nad przygotowaniem dwóch serwisów tematycznych związanych z dwoma najbardziej oczekiwanymi wydarzeniami sportowymi 2008 r. – finałami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2008 oraz Letnimi Igrzyskami Olimpijskim w Pekinie. Jeszcze w lutym pojawią się tekstowe relacje na żywo ze stadionów Orange Ekstraklasy, a potem także z boisk piłki ręcznej i siatkówki oraz torów Speedway Ekstraklasy.

Jednocześnie rozbudowywane są narzędzia dla użytkowników serwisu, w tym m.in. profile, poczta wewnętrzna, możliwość tworzenia fanklubów oraz pisania blogów. „Kibice sportowi tworzą głębokie więzi – zarówno pomiędzy sobą, jak i z klubami czy zawodnikami, którym kibicują. Zależy nam, aby te więzi mogły znaleźć swoje odbicie na naszym portalu. Kibice będą mieli możliwość tworzenia tu grup znajomych, fanklubów, samodzielnej rozbudowy treści podstron fanklubowych, będą mogli wyrażać swoje emocje w blogach, a portal dzięki temu wzbogaci się o niepowtarzalne treści i będzie tętnił życiem” – mówi Artur Racicki, prezes zarządu spółki Sport24.pl.

Zmianom w serwisie towarzyszy akcja promocyjna. Użytkownicy serwisu wezmą udział w dodatkowym losowaniu biletów na mecze polskiej reprezentacji na EURO 2008 – w cenach jak w  PZPN.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top