Sprzedaj wierzytelności online

Ogólna wartość wierzytelności w Polsce sięgnęła 180 mld zł – 25 proc. produktu krajowego brutto*. Ponad dwa miliony zaległych wyroków sądowych czeka na egzekucję. Wierzytelności, których nie uda się odzyskać komornikom mogą jednak wrócić do wierzycieli. Można je spieniężyć na specjalnie stworzonym w tym celu portalu Wyroki.pl.

Przeciętny czas potrzebny do rozstrzygnięcia sporu o zaległe wierzytelności w polskim sądzie wynosi ok. 1000 dni. Problemy wielu wierzycieli nie kończą się jednak z dniem zapadnięcia wyroku. Duża część wyroków nie jest skutecznie egzekwowana przez komorników. Rozwiązaniem problemu może okazać się płaszczyzna wymiany informacji na temat sądowych tytułów wykonawczych. Dzięki wyroki.pl łatwo będzie można spieniężyć wierzytelności zabezpieczone wyrokiem sądowym.

– Wielu wierzycieli w Polsce nie może odzyskać swoich należności nawet wtedy, gdy sąd nakaże ich zwrot. Nie musi to oznaczać, że stracili swoje środki bezpowrotnie. Dzięki portalowi Wyroki.pl mają teraz szansę wystawić swoje wierzytelności na sprzedaż. Z kolei firmy specjalizujące się w obrocie wierzytelnościami zyskują dostęp do platformy wymiany informacji o wierzytelnościach, które można nabyć – powiedział Marcin Gąszczak – członek zarządu SAF (Śląskiej Agencji Finansowej), do której należy portal.

Portal Wyroki.pl będzie również bogatą bazą wiedzy o nierzetelnych kontrahentach, wobec których nieskuteczne okazały się działania komornika. W odróżnieniu od tzw. ‘czarnych list dłużników’, czyli rejestrów dłużników portal Wyroki.pl prócz wiedzy na temat dłużników umożliwi zakup i sprzedaż wierzytelności zabezpieczonych wyrokiem sądowym.

Obecnie w portalu znajdują się wyroki o łącznej wartości ponad 12 mln zł. Wyrok najwyższej wartości przekracza sumę 0,7 mln zł. Dłużnikiem jest firma z Będzina. SAF – twórca portalu przewiduje, że w ciągu roku wartość wierzytelności zamieszczonych w portalu przekroczy 150 mln zł.

Dostęp do serwisu i przeglądanie bazy danych wyroków są bezpłatne.

http://www.wyroki.pl

*Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową 2005r.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry